

Już w niedzielę, 21 czerwca 2026 roku, druhowie z OSP Łętownia zapraszają mieszkańców do udziału w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbędzie się w Sali OSP Łętownia w godzinach od 9:00 do 12:45.
Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcą podzielić się tym, co najcenniejsze – darem życia. Każda oddana jednostka krwi może pomóc osobom poszkodowanym w wypadkach, pacjentom onkologicznym czy osobom przechodzącym skomplikowane zabiegi medyczne.
Jak przypominają organizatorzy, oddawanie krwi:
Osoby planujące udział w akcji powinny zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Warto również pamiętać o zjedzeniu lekkiego, niskotłuszczowego posiłku, wypiciu większej ilości wody oraz powstrzymaniu się od palenia papierosów bezpośrednio przed donacją.

Hasło wydarzenia brzmi: „Łączy nas krew, która ratuje życie!”. Druhowie z OSP Łętownia liczą na liczną obecność mieszkańców i wszystkich honorowych dawców, którzy chcą wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.
Kiedy? Niedziela, 21 czerwca 2026 r.
Godziny: 9:00–12:45
Gdzie? Sala OSP Łętownia
Oddaj krew – podaruj komuś szansę na życie! 