

Na stadionie w Krakowie rywalizowali najlepsi młodzi lekkoatleci regionu. Wśród nich znakomicie zaprezentowali się zawodnicy SKL Sucha Beskidzka, którzy wielokrotnie stawali na podium zarówno w konkurencjach technicznych, jak i biegowych.
Największy sukces indywidualny odniósł Oliwier Rusin, który wywalczył tytuł mistrza Małopolski w kategorii U20 w rzucie oszczepem. Jego zwycięska próba na odległość 28,82 m nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. To jednak nie był koniec medalowych zdobyczy zawodnika z Suchej Beskidzkiej. W pchnięciu kulą sześciokilogramową sięgnął po srebrny medal, uzyskując wynik 8,92 m.
Podwójnym wicemistrzem Małopolski został Dominik Sałata, który znakomicie spisał się w konkurencjach skocznościowych. W kategorii U20 zdobył srebro zarówno w skoku w dal (5,96 m), jak i trójskoku (11,83 m).
Na podium stanął również Michał Machnik. Startujący w kategorii U18 zawodnik wywalczył brązowy medal w skoku w dal, osiągając rezultat 5,26 m.
Nie zabrakło także sukcesów na bieżni. Wśród juniorek młodszych świetnie pobiegła Emilia Śpiewla, która zdobyła dwa medale. Na dystansie 200 metrów wywalczyła srebro z czasem 26,60 sekundy, natomiast w biegu na 100 metrów poprawiła rekord życiowy, uzyskując 12,80 sekundy, co dało jej brązowy medal mistrzostw.
Bardzo udany występ zaliczył również Paweł Kąkol, który w biegu na 3000 metrów zdobył brązowy medal. Jego rezultat 9:34,69 jest jednocześnie nowym rekordem życiowym zawodnika.
O sile klubu świadczą także wyniki sztafet. W kategorii U18 srebrny medal wywalczyła sztafeta juniorek młodszych w składzie: Natalia Maczek, Emilia Śpiewla, Emilia Chwała i Sabina Basiura. Zawodniczki ukończyły bieg z czasem 53,15 sekundy.
Na najniższym stopniu podium stanęła także sztafeta juniorów młodszych. Drużyna w składzie Marcin Migas, Bartłomiej Mirocha, Michał Machnik i Krzysztof Łuczak uzyskała czas 46,09 sekundy, zdobywając brązowe medale.
Dziesięć medali zdobytych podczas Mistrzostw Małopolski to kolejny dowód na wysoką jakość szkolenia prowadzonego w SKL Sucha Beskidzka. Młodzi sportowcy z powiatu suskiego nie tylko skutecznie rywalizują z najlepszymi zawodnikami regionu, ale również regularnie potwierdzają, że Sucha Beskidzka jest jednym z ważniejszych ośrodków lekkoatletycznych w Małopolsce.
Gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz całemu klubowi kolejnych sukcesów i życzymy równie udanych startów w następnych zawodach.
Źródło/foto: UM Sucha Beskidzka