Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Paraliż komunikacyjny w Kleczy Dolnej. Ciężarówka utknęła pod wiaduktem.

We wtorek, 14 lipca, w Kleczy Dolnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, który zaklinował się pod wiaduktem na drodze krajowej nr 52. Na miejscu prowadzone są działania ratowniczo-techniczne mające na celu uwolnienie pojazdu oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

W akcji uczestniczą zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby odpowiedzialne za przywrócenie bezpieczeństwa i płynności ruchu. Ze względu na charakter zdarzenia przejazd przez ten odcinek drogi jest poważnie utrudniony.

Zdarzenie doprowadziło do znacznych utrudnień komunikacyjnych. Na drodze krajowej nr 52 utworzyły się zatory, a kierowcy muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania. Na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch pociągów na przebiegającej przez wiadukt linii kolejowej.


Jak informuje PKP PLK: Wstrzymano ruch pociągów na linii kolejowej 117 na odcinku Barwałd Średni - Wadowice. O godz. 6:28 doszło do uszkodzenia wiaduktu kolejowego przez samochód ciężarowy. Jego kierowca zignorował oznakowanie przy obiekcie. Przewoźnik POLREGIO wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociąg PKPIntercityPDP relacji Poznań Główny - Zakopane zostanie skierowany objazdem przez stację Oświęcim i Skawinę.


Na miejscu trwają działania służb. Po ich zakończeniu zostanie sprawdzony stan techniczny wiaduktu. Aktualne informacje o zmianach w kursowaniu pociągów są dostępne w serwisie Portal Pasażera: https://portalpasazera.pl


Kierowcy planujący podróż drogą krajową nr 52 powinni uwzględnić możliwość znacznych opóźnień oraz, jeśli to możliwe, skorzystać z tras alternatywnych. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem





Foto: Małopolska Alarmowo

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/paraliz-komunikacyjny-w-kleczy-dolnej-ciezarowka-utknela-pod-wiaduktem/5il