Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Weekend na drogach: Zachowujmy ostrożność!

W miniony weekend doszło do 4 kolizji na drogach powiatu suskiego. Prawie wszystkie były wynikiem nie zachowania ostrożności podczas kierowania samochodem. W Sidzinie policjanci ustalają sprawcę kolizji. Reszta ukarana została mandatami. Pocieszający jest fakt, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W Sidzinie doszło do dwóch kolizji w ciągu minionego weekendu. W pierwszej kierujący samochodem m-ki VW Golf nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go samochodu m-ki Nissan Qashqai, w wyniku czego najechał na tył samochodu Nissan.

W drugiej Mieszkaniec Sidziny jadąc prawidłowo samochodem m-ki VW Passat nagle zauważył VW Golf III, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do kolizji, po czym nie zatrzymując się odjechał. Policjanci ustalają sprawcę kolizji.

W Jordanowie przy ul. Piłsudskiego Kierujący samochodem m-ki VW Transporter nie zastosował należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu m-ki Fiat Ducato, w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu. Kierującego VW ukarano mandatem karnym w wysokości 220zł.

Natomiast w Suchej Beskidzkiej, również przy ulicy Piłsudskiego, Kierująca samochodem Honda Civic nie zachowała ostrożności w czasie manewru cofania i uderzyła w samochód Rover 400

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/weekend-na-drogach-zachowujmy-ostroznosc/r6b