Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Reanimacja muchy

Noszenie much do garnituru kojarzy się nam najczęściej ze ślubem, rautami i angielską elegancją. Tymczasem mucha powoli wraca do łask i coraz częściej widzimy ją zamiast krawata.

Noszenie much do garnituru kojarzy się nam najczęściej ze ślubem, rautami i angielską elegancją. Tymczasem mucha powoli wraca do łask i coraz częściej widzimy ją zamiast krawata.

Jak dobrać muchę do garnituru

Muszka uchodzi za symbol elegancji, indywidualizmu i intelektualizmu. Noszą je mężczyźni, którzy utożsamiają się z tymi określeniami oraz ci, którzy chcą się z nimi utożsamiać. Noszenie muchy wymaga jednak pewnej wiedzy.

Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać wielkość muszki. Jej rozmiar powinien mieścić się między zewnętrznymi końcówkami oczu a konturem twarzy, nie powinna przekraczać także kołnierzyka. Wtedy proporcje zostaną zachowane i nie będzie ani za duża, ani za mała. Kolejną sprawą jest kształt muszki. Najbardziej uniwersalny jest skrzydełko trójkątne o wysokości 2,5 cala, ale istnieją też bardzo wąskie lub mniej formalne „diamond”, skrzydełko przypomina trochę romb. Ten typ muszek można nosić nawet do swetrów, ale ich dekolt musi być w duży serek.


Kolorystyka muszek
podlega podobnym regułom jak krawaty, ale ze względu na niewielki ich rozmiar możliwości łączenia są znacznie większe. Dotyczy to także wzornictwa. Staranne dobranie pozwala nawet na łączenie kratki z paskami, ale trzeba bardzo uważać. Trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu żelaznej zasady: do smokingu tylko muszka czarna, do fraka biała (podyktowane jest to angielskimi zasadami noszenia tych strojów).

Klasycy stylu uważają, że do muchy pasują wyłącznie koszule białe, ale styl casualowy dopuszcza nie tylko inne kolory, ale także koszule w kratkę lub paski. Ważne, by stanowiły całość, a mężczyzna czuł się w tym zestawie swobodnie. Podobnie przedstawia się kwestia plisy w koszuli. Klasyka to oczywiście plisa kryjąca guziki, ale swobodniejszy styl jej nie wymaga. Muchy mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, te najbardziej eleganckie są z naturalnego jedwabiu, te bardziej „na luzie” mogą być wykonane z wełny.

Wiązanie muchy

To sztuka podobna do wiązania krawata, ale chyba trochę trudniejsza i wymaga wprawy. W internecie można znaleźć wiele filmów instruktażowych. Trzeba pamiętać, że żle zawiązana mucha niweczy cały efekt.

Źródło: http://gentle-man.pl/ - Męska galanteria skórzana

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/reanimacja-muchy/35e