Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sportowe zmagania strażaków z Suchej i Stryszawy

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Sucha Beskidzka i Stryszawa rywalizowali w zawodach sportowo – pożarniczych na jednym terenie, a konkretnie na terenie boiska Klubu Sportowego Jałowiec Stryszawa. W zmaganiach uczestniczyło 12 drużyn strażackich, w tym również żeńskich. Podczas zmagań panie udowodniły, że posiadają umiejętności nie mniejsze niż ich koledzy z jednostek.

Pierwszą z rozegranych konkurencji była sztafeta pożarnicza 7x50. Każdy druh musiał przebiec 50 metrowy odcinek bieżni i przekazać pałeczkę kolejnemu koledze z teamu. Po drodze strażacy musieli jeszcze pokonać postawioną na torze biegu przeszkodę (płotek, ścianka i równoważnia) lub wykonać określone zadanie (budowa linii gaśniczej). Zadanie bojowe polegało na budowie dwóch linii gaśniczych zasilanych wodą, za pomocą których druhowie musieli w jak najkrótszym czasie strącić ustawione po przeciwnej stronie boiska cele. Na każdym etapie konkurencji sędziowie wnikliwie przyglądali się czynnościom wykonywanym przez zawodników i czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji.
Po zsumowaniu uzyskanych czasów i punktów karnych nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych pucharów, którego dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Suchej Beskidzkiej Bogusław Ćwiękała, Wójt Gminy Stryszawa Rafał Lasek oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej Krzysztof Okrzesik.

W klasyfikacji jednostek z Gminy Sucha Beskidzka, pierwsze miejsce w sztafecie z przeszkodami 7x50, zajął zespół OSP Sucha – Miasto z wynikiem 73,2, który wyprzedził druhów z OSP Sucha Beskidzka – Błądzonka. W części związanej z ćwiczeniami bojowymi sytuacja odwróciła się na korzyść OSP z Błądzonki (47,6 pkt.). W klasyfikacji generalnej to właśnie do OSP Sucha Beskidzka – Błądzonka powędrował puchar za zajęcie pierwszego miejsca z wynikiem 112,5, a tym samym OSP Sucha Beskidzka – Miasto zajęło drugie miejsce.

Strażacy z gminy Stryszawa rywalizowali w dwóch grupach „A” - 8 drużyn i „C” - dwie drużyny.
W pierwszej grupie zawody zwyciężyła jednostka OSP Kuków I, zdobywając najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła jednostka OSP Stryszawa, natomiast puchar za trzecie miejsce Rafał Lasek wręczył druhom z OSP Kurów, którzy głośno zaznaczali swoją obecność na zawodach. W Grupie „C”, w której rywalizowały ze sobą drużyny żeńskie, pierwsze miejsce zajęło OSP Krzeszów, a drugie miejsce OSP Lachowice.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/inne/sportowe-zmagania-strazakow-z-suchej-i-stryszawy/3ws