Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bystra – Sidzina: Dotacje do odnawialnych źródeł energii. Wnioski do 15 września

31 sierpnia 2017r. odbyło się spotkanie informacyjne  na temat planowanego przez Gminę Bystra-Sidzina projektu dot. montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w gospodarstwach prywatnych na terenie Gminy Bystra-Sidzina w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wnioski o udział w projekcie przyjmowane będą do 15 września 2017r.

Na spotkaniach informacyjnych na temat planowanego przez Gminę Bystra-Sidzina projektu dot. montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w gospodarstwach prywatnych na terenie Gminy Bystra-Sidzina w ramach RPO, mieszkańcy mieli okazję poznać podstawowe zasady działania urządzeń wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii, a także warunki uzyskania dofinansowania. Wnioski o udział w projekcie przyjmowane będą do 15 września 2017r.

Celem projektu, który ma być realizowany między innymi na terenie Gminy Bystra – Sidzina jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Maksymalny poziom dofinansowania dla mieszkańca, który podpisze umowę wynosić będzie do 60%kosztów kwalifikowanych inwestycji (kosztów brutto). Do kosztów kwalifikowanych wliczany będzie zakup i montaż jednostek wytwarzających energię (panele fotowoltaiczne) oraz instalacje i urządzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania danej jednostki OZE.

Szczegółowe informacje ze spotkania: Bystra_Sidzina_Spotkanie_z_mieszkancami.pdf
Wnioski i odpowiedzi na pytania do uzyskania w Urzędzie Gminy.


foto. UG Bystra-Sidzina
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/bystra-sidzina-dotacje-do-odnawialnych-zrodel-energii-wnioski-do-15-wrzesnia/3sf