Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Stryszawa: Ruszyła budowa nowego parkingu przy cmentarzu

W Stryszawie Górnej, obok cmentarza ruszyła budowa nowego parkingu, który ma zapewnić komfort podczas np. Wszystkich Świętych kiedy o wolne miejsce do pozostawienia swojego pojazdu jest bardzo ciężko.

Budowa nowego, dużego parkingu to bardzo dobra informacja dla wszystkich odwiedzających groby zmarłych krewnych. Szczególnie odczuwalny problem zbyt małej ilości miejsc parkingowych był w okolicach 1 listopada, kiedy to zwiększała się liczba samochodów w tym obszarze Stryszawy. Będzie to dodatkowy plus dla Szkoły Podstawowej, która swoja siedzibę ma w bezpośrednim sąsiedztwie nowej inwestycji.

Jak poinformował nas Wójt Rafał Lasek, w przedsięwzięciu finansowo partycypują sołectwa Stryszawa Górna i Dolna, które pokryją koszty budowy. Resztę dołoży Gmina. Pierwszy etap inwestycji rozpoczęto właśnie teraz, od wyrównania terenu pod parking. Reszta prac zostanie przeprowadzona w przyszłym roku, a koszt to 30 tys. zł.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/stryszawa-ruszyla-budowa-nowego-parkingu-przy-cmentarzu/3ia