Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Budzów, Baczyn: Policjanci z wizytą w przedszkolach

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które poznały dzieci z Przedszkola w Budzowie i dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to główny priorytet.
Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji były przedszkola w Budzowie i w Baczynie.
W spotkaniach uczestniczyły przedszkolaki różnych grup wiekowych, a w Baczynie dołączyły dzieci z klas I-III. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Jednakże głównym tematem było bezpieczeństwo dzieci na drogach.

Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i na ulicy. Przypominały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz o  korzyści noszenia odblaskowych ubrań, butów i kamizelek. Razem z dziećmi powtórzyły numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie potrzeby, ale nie dla zabawy. Dzieci usłyszały również jak zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także kiedy ktoś obcy częstuje słodyczami.

Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co policjanci opowiadali. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie otrzymały od policjantek kolorowe opaski odblaskowe i naklejki zakupione przez szkołę.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/budzow/budzow-baczyn-policjanci-z-wizyta-w-przedszkolach/xz4