Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Będzie dalej intensywnie padać śnieg

Od rana w naszym powiecie możemy zobaczyć, że zima przyszła na całego. Od nocy intensywne opady śniegu sprawiły, że zrobiło się biało, ale również niestety ślisko.

Meteorolodzy ostrzegają, że w naszym subregionie intensywne opady śniegu utrzymają się do końca dnia i przyniosą od 25 do 30 cm świeżego puchu. Niestety oznacza to również, że zrobiło się naprawdę ślisko. Muszą uważać nie tylko kierowcy, ale również piesi ponieważ chodniki też mogą być niebezpiecznie śliskie. Prognozuje się wystąpienie oblodzeń w godzinach popołudniowych w czwartek i sytuacja utrzymać się ma do rana 1 grudnia.

Prognozowany spadek temperatury wyniesie do -2 stopni C. nad ranem. Spowoduje to szybkie oblodzenie dróg i chodników. Niestety są miejsca gdzie drogowców zaskoczyły dzisiejsze opady śniegu, dlatego część dróg bocznych i dojazdowych pozostaje białych jak na kreskówkach.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/bedzie-dalej-intensywnie-padac-snieg/xzw