Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Przygotowanie do działań w czasie silnych mrozów

29 listopada 2017r. o godzinie 16:00 przeprowadzono ćwiczenia w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim, w którym brały udział zastępy straży pożarnej.
SK KP PSP w Suchej Beskidzkie otrzymuje informacje o powstałym pożarze na II piętrze w jednej z sal Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

Na miejsce zostają zadysponowane zastępy ratowniczo- gaśnicze OSP oraz GBARt 2,5/16, SHD-25 i SLRR z JRG Sucha Beskidzka.
I KDR przybyły na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania uzyskuje informację dotyczące:
• - liczby osób w budynku,
• - liczby osób ewakuowanych (od pracownika uzyskuje informację o trwającej ewakuacji kondygnacji, na której powstał pożar),
• - miejscu powstania zagrożenia i na tej podstawie podejmuje pierwsze działania ratownicze oceniając zapotrzebowanie na siły i środki niezbędne do likwidacji zdarzenia.
• - dodatkowych zagrożeń mających wpływ na przebieg akcji ratowniczo- gaśniczej

Kolejny KDR z trwającą ewakuacją podejmuje działania gaśnicze prowadząc natarcie zewnętrzne z kosza SHD-25 oraz wprowadza jeden prąd gaśniczy do wewnątrz obiektu (z wykorzystaniem W- 42). Rota wyposażona w kamerę termowizyjną.

Z uwagi na intensywne opady śniegu dotarcie kolejnych sił i środków okazuje się utrudnione i zachodzi konieczność stosowania łańcuchów śnieżnych. Ponadto za pośrednictwem SKKP PSP na miejsce zostają dysponowane piaskarki.

Teren działań zostaje podzielony na dwa odcinki bojowe:
I OB. – działania gaśnicze,
II OB. – zaopatrzenie w wodę w oparciu o sieć hydrantową zewnętrzną.

W ostatniej fazie działań pożar zostaje ugaszony. Po usunięciu zadymienia części obiektu, w której powstał pożar, ratownicy przeprowadzają kontrolę potwierdzając ewakuację podopiecznych do bezpiecznych strefy.
Wykorzystując urządzenia pomiarowe (miernik wielogazowy – Multi Pro i kamere termowizyjną) zostaje potwierdzone całkowite usunięcie zagrożenia.

Więcej zdjęć na www.kppsucha.pl

źródło: kppssucha.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/przygotowanie-do-dzialan-w-czasie-silnych-mrozow/xzy