Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Stryszawa: Sesja Rady Gminy w niecodziennej scenerii

W Stryszawie zakończono prace polegające na remoncie zabytkowego budynku usytuowanego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Rezultat prac, radni oraz goście mogli podziwiać podczas Sesji Rady Gminy Stryszawa, która wyjątkowo odbyła się w tym właśnie budynku.

Zmodernizowany i przeznaczony do adaptacji budynek jest budynkiem gospodarczym, towarzyszącym zabudowaniu dawnej Leśniczówki. Działka wraz z wymienionymi obiektami wpisana jest do rejestru zabytków województwa małopolskiego. Cały teren jest własnością Gminy Stryszawa oddany do użytkowania Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stryszawie.

Projekt budowlany zakładał, że w budynku znajdzie się miejsce na:
- salę wystawową, docelowo wykorzystywaną również na konferencje i seminaria przeprowadzane w ramach obchodów święta zabawki ludowej;
- izbę regionalną tzw. „Domu zabawkarza” na potrzeby prezentacji dziedzictwa kulturowego gminy. W tym miejscu będą prezentowane tradycje wytwarzania zabawek drewnianych, nie zabraknie również miejsca na prezentowanie dorobku obecnie tworzących twórców;
- salę rekreacyjno – wypoczynkową – w  projekcie budowlano - wykonawczym zaprojektowano salę z zapleczem gastronomicznym, gdzie odwiedzający obiekt będą mogli wypić kawę, herbatę, zjeść potrawę regionalną.

Koszt całkowity operacji to 912 821,53 zł, przy 75 % dofinansowaniu kosztów kwalifikowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, czyli 684 616,14 zł . Wkład własny Gminy Stryszawa to kwota 228 205,39 zł.

Radni oraz goście, którzy uczestniczyli w Sesji Rady Gminy Stryszawa mogli zwiedzić nowy budynek i podziwiać przeprowadzoną inwestycję. Gminny Ośrodek Kultury zyskał nową przestrzeń do prowadzenia swojej działalności, która na pewno zostanie wykorzystana w najbliższym czasie.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/stryszawa-sesja-rady-gminy-w-niecodziennej-scenerii/xz2