Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Szlachetna Paczka z Jordanowa rozdała prezenty

Święta to magiczny czas dla wielu z nas, dlatego tak ważne jest aby tą magią się dzielić. Szczególnie w tym okresie ważne jest pomaganie potrzebującym. Teraz okazanie dobrego serca jest prostsze niż myślisz – wystarczy przyłączyć się do którejś z organizowanej akcji. Tak zrobili darczyńcy, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki przeprowadzonej przez mieszkańców Jordanowa i okolic. W sumie do potrzebujących trafiło 300 paczek!

- Pomysł na zorganizowanie akcji w Jordanowie zrodził się w naszych głowach przed rokiem. Niestety było już wtedy zbyt późno na uruchomienie projektu, a nasz udział w akcji zakończył się na przygotowaniu jednej paczki dla rodziny z Krakowa. W tym roku działać zaczęliśmy jeszcze podczas wakacji. Naszym celem było stworzenie rejonu Jordanowa i okolic. Nie było łatwo, bo ogólnopolski projekt nie posiadał jeszcze rozwiniętych struktur w naszej okolicy, a sam obszar w ogóle nie był brany pod uwagę. Dzięki naszym staraniom rejon Jordanów i okolice oficjalnie już funkcjonuje – opowiedział nam jeden z wolontariuszy Wacław Bednarz oraz Lider Regionu Agnieszka Pena.

Grupie młodych ludzi udało się zaangażować aż 26 darczyńców, którzy przygotowali 300 paczek dla rodzin wybranych we wcześniejszym etapie projektu. Prezenty były na pewno trafione, ponieważ obdarowywani sami mogli powiedzieć czego potrzebują najbardziej. W ten sposób kilka rodzin z powiatu suskiego te święta będzie wspominać z sentymentem.

Wolontariusze dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt i pomogli go zrealizować.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/szlachetna-paczka-z-jordanowa-rozdala-prezenty/x31