Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dla Filipka w sportowym stylu

W minioną niedzielę w Makowie Podhalańskim odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski dla Filipka Gajewskiego. Wspólnie spędziliśmy ten czas w sportowym stylu, a hala sportowa w Szkole przez cały dzień wypełniona była ludźmi, którzy przyszli wesprzeć akcję. W zbiórkę włączył się również Piotr Słapa – pochodzący ze Stryszawy aktualny mistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. W ciągu całego dnia trwania akcji udało się zebrać aż 17 440, 20 zł!!!

Filipek Gajewski z Białki, mimo iż jest jeszcze kruszynką wymaga leczenia, a jego rodzice wsparcia w zebraniu środków na jego leczenie. Świat chłopca nie wygląda tak jak każdego malucha w jego wieku, a wszystko za sprawą choroby, która go dotknęła. Filip nie widzi, gdyż cierpi na dysplazję przegrodowo-oczną, która powoduje upośledzenie nerwów wzrokowych. Jego szansą na zdrowie i zobaczenie jak wygląda mama i cały otaczający go świat, jest terapia komórkami macierzystymi. Niestety jej koszt jest ogromny, bo około 100 tys, a rodzice mimo usilnych starań samodzielnie nie są w stanie uzbierać takiej kwoty. Jeśli jest szansa na zdrowie dla dziecka to dlaczego ma z niej nie skorzystać? Tak właśnie pomyśleli wszyscy, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Filipa.

W niedzielę w makowskiej hali sportowej w tym celu zorganizowano Charytatywny Turniej Piłkarski. Doświadczenie z poprzednich kilku lat pokazało, że taka impreza jest w stanie bardzo pomóc w zbiórkach, a odwiedzający ją goście nie szczędzą pieniędzy, dzięki czemu skarbonki szybko się wypełniają. Na jednym boisku spotkali się zawodnicy nie tylko z klubów sportowych z terenu powiatu suskiego, aby wspólnie rozegrać mecze.
W międzyczasie w innych częściach szkoły odbywały się między innymi pokazy baletu i nowoczesnych form fitnessu. Jak można się domyślić nie zabrakło pysznego jedzenia i loterii fantowych. Wśród odwiedzających z puszką znaleźli się wolontariusze, którzy zbierali datki. Jednym z nich był aktualny mistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc – Piotr Słapa. To wszystko przełożyło się na fantastyczną kwotę którą udało się zebrać, a mianowicie 17 440, 20 zł!

W turnieju piłkarskim trzecie miejsce zdobyła drużyna Huragan Skawica, a drugie Tempo Białka. Zwycięzcami całego turnieju, po stoczonych ciężkich bojach, okazali się zawodnicy reprezentujący drużynę gospodarzy, czyli Halniaka.

Jeśli ktoś chce wesprzeć jeszcze zbiórkę na leczenie Filipa może to zrobić nawet teraz. Wystarczy wpłacić pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa.
Numer konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615.
Ważne! Tytuł przelewu: 31693 Gajewski Filip, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/dla-filipka-w-sportowym-stylu/x3s