Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Nowy rozkład jazdy pociągów

Od 10-tego grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Do najistotniejszych zmian należy zaliczyć otwarcie łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze, która pozwoliła skrócić czas przejazdu pociągów z Krakowa Głównego w kierunku Suchej Beskidzkiej i Żywca. Pociągi REGIO spółki Przewozy Regionalne w tych relacjach zaczynają i kończą bieg w Krakowie Głównym, omijając Kraków Płaszów.
Piątkowy pociąg REGIO PILSKO w bezpośredniej relacji Kraków Główny – Żywiec to dogodna opcja transportu dla studentów wracających z Krakowa oraz dla turystów planujących weekend w Beskidzie Żywieckim i Makowskim. Połączenia REGIO są skomunikowane w Żywcu z pociągami Kolei Śląskich do Katowic i Zwardonia a w Suchej z Zakopanem. Podobnie w przypadku niedzielnych połączeń REGIO. Tak opracowany rozkład jazdy to możliwość wyjazdu z okolic Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej do Bielska Białej i Katowic oraz powrotu. Ponadto możliwość wygodnego dojazdu z okolic Krakowa w Beskid Żywiecki dla turystów na jednodniowe wycieczki w góry oraz wieczorne połączenie Żywca z Krakowem Głównym dla studentów, tzw. ′Pociąg Studencki′.

16-tego grudnia, czyli w 133 rocznicę powstania Kolei Transwersalnej na linię Żywiec – Sucha Beskidzka powraca weekendowy pociąg TLK HALNY spółki PKP Intercity relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz a w dniu 23 grudnia reaktywowane zostanie weekendowo-sezonowe połączenie KS ORNAK w relacji Katowice – Zakopane – Katowice przez Bielsko i Żywiec.
Stowarzyszenie ′Kolej Beskidzka′ dokłada wszelkich starań aby system transportowy i dostępność turystyczna regionu zostały odbudowane poprzez rozwijanie siatki połączeń kolejowych na linii Żywiec – Sucha Beskidzka.

info: Kolej Beskidzka
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/nowy-rozklad-jazdy-pociagow/xxr