Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Razem przy wspólnym stole

W miniony weekend w OSP Lachowice zorganizowano opłatkowe spotkanie wigilijne, podczas którego przy jednym stole zasiedli biedniejsi mieszkańcy regionu, chorzy i samotni oraz organizatorzy i osoby zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia.

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen wzajemnej miłości i życzliwości, jednak nie dla każdego jest tak samo radosny. Są ludzie wokół nas, którzy właśnie w tym czasie potrzebują szczególnie naszego wsparcia. Najczęściej wystarczy rozmowa, wspólny posiłek i odrobina zrozumienia, a również świat osób samotnych, biedniejszych i chorych staje się jaśniejszy i wypełnia się świąteczną magią.

Z tą myślą w Lachowicach zostało zorganizowane Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w remizie OSP w Lachowicach. Inicjatorem wydarzenia jest tutejszy sołtys Grzegorz Krawczyk. 16 grudnia przy jednym stole zasiedli zaproszeni goście, osoby do których skierowane było wydarzenie oraz osoby, organizacje i firmy bez których nie udało by się przygotować tak fantastycznego spotkania. Wydarzeniu towarzyszyła ciepła rodzinna atmosfera pełna życzliwości i nastawienia na drugiego człowieka. O oprawę artystyczną zadbała fantastyczna młodzież z gimnazjum, która jako grupa teatralna MASKA przygotowała piękne przedstawienie, mające na celu pokazanie scen z życia codziennego, pod przewodnictwem mgr Iwony Kapały, mgr Barbary Marcak oraz mgr Danuty Mizery-Stopy, Śpiewem wieczór wzbogacił chór również z lachowickiego gimnazjum. O pyszne posiłki zadbały panie z miejscowego Koła Gospodyń.

- Życzę wszystkim: dobrego zdrowia, pełni sił, pomyślności we wszystkich dziedzinach życia, pogody ducha, optymizmu i radości z dokonań życiowych. Państwa gest i zaangażowanie są niezwykłym czynem miłosierdzia, który budzi wzruszenie. Jeśli choćby jakieś jedno serce, dzięki temu mogło się uśmiechać, to warto poświęcić wszystko. Dobro powraca! Życzę, by wróciło do Państwa jak najszybciej! - napisał na swoim profilu Grzegorz Krawczyk. Wymienił w tym miejscu tych, którzy przyczynili się do tego, że wydarzenie mogło zostać zrealizowane - Dziękuję naszym wspaniałym sponsorom:
- Panu Rafałowi Lasek - Wójtowi Gminy Stryszawa,
- Państwu Halinie i Krzysztofowi Pacyga,
- Państwu Jerzemu i Ewie Daniec,
- Państwu Grażynie i Januszowi Sokół,
- Pani Dorocie Lipa,
- Państwu Annie i Stanisławowi Miśkowiec,
- Cukierni Urbańscy,
- Państwu Agacie i Tomaszowi Chrząszcz,
- Panu Łukaszowi Bury,
- Państwu Arlecie i Tomaszowi Świerkosz,
- Państwu Krystynie i Antoniemu Kuźmiczuk,
- Panu Jerzemu Kluka,
- Panu Grzegorzowi Waśko,
- Panu Andrzejowi Kwaśny,
- Panu Krzysztofowi Ćwiertnia,
- Panu Rafałowi Baca,
- Panu Erykowi Targosz,
- Panu Stanisławowi Jasica,
- Pani Małgorzacie Koczot,
- Panu Markowi Kasprzyckiemu,
- Panu Łukaszowi Lurka,
- Panu Robertowi Lichosyt,
- Panu Kazimierzowi Sobaniak,
- Panu Bogusławowi Kołodziejczyk,
- Panu Sławomirowi Młyński,
- Strażakom z OSP Lachowice,
- Paniom z KGW Lachowice.

SnS
foto. Klaudia Dyduch
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/razem-przy-wspolnym-stole/xxh