Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Po co chodzić do podologa?

Odciski, modzele, wrastające paznokcie czy pękające pięty to tylko kilka dolegliwości, z którymi boryka się wiele osób. Nieleczone zmiany w obrębie stóp mogą nawet uniemożliwić chodzenie i normalne funkcjonowanie. Gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się dolegliwości stóp?

Podolog- specjalista od chorób stóp

Podologia to dziedzina, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp. Do podologa zgłaszają się osoby z problemami takimi jak: pękające i suche pięty, odciski, modzele, brodawki, wrastające i wkręcające paznokcie, grzybica stóp i paznokci, nadmierna potliwość stóp oraz stopa cukrzycowa. Podolog wrocław zajmuje się także profilaktyką i pielęgnacją stóp.

Nie lekceważmy chorób stóp

Mogłoby się wydawać, że zmiany powstające w obrębie stop są niegroźne i same znikną. Niestety, nieleczone dolegliwości mogą się pogłębiać, aż w końcu nawet chodzenie może okazać się problemem. Przykładem mogą być wrastające paznokcie. Jeśli udamy się do podologa, kiedy tylko zaczniemy podejrzewać, że paznokieć wrasta, uda się ten stan szybko wyleczyć. Podolog może założyć klamrę ortonyksyjną lub zastosować metodę Arkady, która przynosi niemal od razu ulgę. Podobnie jest z usuwaniem odcisków, modzeli czy brodawek. Długo nieusuwane odciski i modzele będą narastać i powiększać się, czego efektem będzie dyskomfort przy chodzeniu oraz nieestetyczny wygląd stóp. Jeżeli nie usuniemy brodawki to jest duża szansa, że rozprzestrzeni się ona, ponieważ jest to zmiana wywoływana przez wirusa. Podolodzy posiadają wiedzę i doświadczenie w leczeniu chorób stóp, dlatego warto im zaufać i oddać swoje stopy w ich ręce.

Profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja stóp

Wielu dolegliwości można uniknąć i zapobiec ich powstaniu. Na przykład odpowiednio wykonując manicure zmniejszamy ryzyko wrastania paznokci. Należy pamiętać, że paznokci nie skracamy za bardzo i nie zaokrąglamy wolnych brzegów. W profilaktyce chorób stóp istotną rolę odgrywa także właściwie dobrane obuwie. Pamiętajmy, że buty powinny być wykonane z naturalnych tworzyw, które przepuszczają powietrze. Nie mogą być za ciasne, małe, wąskie czy na zbyt wysokim obcasie, ponieważ zwiększamy wtedy ryzyko powstania modzeli, odcisków czy wrastania paznokci. Idąc na wizytę do podologa, oprócz wyleczenia problemu, również dostaniemy informacje jak dbać o stopy.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/po-co-chodzic-do-podologa/xh2