Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jak poprawić wygląd ramion?

Wraz z nadejściem wiosny i lata, coraz więcej kobiet zakłada sukienki i bluzki z krótkim rękawem, które odsłaniają ramiona. Warto więc pomyśleć o wzmocnieniu i wymodelowaniu tej części ciała. Ćwiczenia, które wykonujemy na co dzień mogą okazać się niestety mało skuteczne. Podpowiadamy jakie ćwiczenia będą najbardziej skuteczne w przypadku otłuszczonych ramion.

Otłuszczone ramiona - przyczyny

Wiotkie ramiona to przypadłość, która najczęściej dotyka kobiety. Gromadzenie się tłuszczu w okolicach ramion może mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest to jednak wynikiem nieodpowiedniej diety, małej ilości ruchu oraz zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety.

Dobór odpowiednich ćwiczeń

Jednym z podstawowych sposobów radzenia sobie z problemem otłuszczonych i wiotkich ramion jest wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń. Przy opracowywaniu planu treningowego warto skorzystać z pomocy doświadczonego trenera. W tym wypadku najważniejsze są ćwiczenia ukierunkowane na główne mięśnie ramion, czyli mięsień trójgłowy ramienia (triceps) i mięsień dwugłowy ramienia (biceps).

Jednymi z bardziej przydatnych urządzeń w czasie takiego treningu są drążki do podciągania. Osoby, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ramion powinny przestrzegać schematu ćwiczeń.

Prawidłowa dieta

Ćwiczenia to podstawa, jednak bardzo ważne jest również odpowiednie odżywianie się. Najlepsza jest dieta oparta na produktach wspomagających spalanie tłuszczu. Osoby pragnące poprawić wygląd swoich ramion muszą dodać do swojego jadłospisu między innymi: zieloną herbatę, awokado oraz ciemną czekoladę. Warto pamiętać, że dieta powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą zawsze można skorzystać z pomocy dietetyka.

Rozciąganie

Kolejnym ważnym elementem, który wzmacnia ramiona jest rozciąganie. W okolicach mięśni, które rzadko są używane zaczyna gromadzić się tkanka tłuszczowa. Systematycznie wykonywane rozciąganie na przykład przed snem sprawia, że mięśnie stają się bardziej jędrne i mocniejsze. Rozciąganie podobnie jak rozgrzewka zmniejsza również ryzyko wystąpienia urazu w czasie ćwiczeń.

Pływanie

Kolejnym świetnym sposobem na wzmocnienie i wymodelowanie mięśni ramion są częste wizyty na basenie. Pływanie jest jednym z bardziej skutecznych ćwiczeń, jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej. W czasie pływania pracują praktycznie mięśnie całego ciała w tym przede wszystkim mięśnie pleców, brzucha i ramion. Korzystanie z basenu nie tylko jest efektywne, ale również bardzo przyjemne.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/jak-poprawic-wyglad-ramion/xwn