Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Stryszawa: Hala sportowa już otwarta!

Mieszkańcy oraz uczniowie w Stryszawie doczekali się w końcu uroczystego oddania do użytku nowej wielofunkcyjnej hali sportowej, która zastąpiła starą salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2. Podczas poniedziałkowego wydarzenia dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

W sierpniu 2016 roku informowaliśmy o tym, iż przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie powstanie nowoczesna Hala Sportowa. W lutym 2017 roku ruszyły prace mające na celu realizację zadania. mieszkańcy Stryszawy mogli obserwować wyburzanie starej część Szkoły Podstawowej nr 2, w której mieściła się sala gimnastyczna. Od tej pory rozpoczęto prace mające na celu wybudowanie nowej wielofunkcyjnej hali sportowej mogącej pomieścić nawet do 300 widzów.

Związane jest to z uzyskaniem w minionym roku przez Gminę Stryszawa dotacji na budowę Hali Sportowej na terenie szkoły. Pozyskana kwota to aż 1 900 000 złotych.
Jak podkreślił wójt Stryszawy Rafał Lasek, na początku nikt nie wierzył w powodzenie projektu, ponieważ pieniądze które było potrzebne na ten cel były ogromne. Jednak z miesiąca na miesiąc można było zaobserwować szybkość postępujących prac przy budowie nowego obiektu.

Do tej pory jedyny taki obiekt znajdował się w Zawoi. Dotacja do inwestycji pochodzi z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Bazy Sportowej i stanowi 50% kosztów realizacji projektu.

SnS
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/stryszawa-hala-sportowa-juz-otwarta/xel