Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Usiłował zabić dwóch mężczyzn kłócąc się o majątek

Kara dożywocia grozi Józefowi S. z Naprawy, który w trakcie awantury o majątek postrzelił z rewolweru czarnoprochowego dwóch mężczyzn. Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej skierowało w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, Józef S. jest oskarżony o dokonanie usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn oddając w ich kierunku cztery strzały z broni czarnoprochowej powodując u nich w ten sposób poważne rany i inne obrażenia.

Śledczy ustalili, że w konsekwencji sporów o majątek, w tym prac remontowych w domu jednorodzinnym w miejscowości Naprawa, w którym zamieszkiwał oskarżony, wielokrotnie dochodziło do awantur pomiędzy Józefem S. a pokrzywdzonymi.

„W trakcie kolejnej awantury Józef S. będąc pod wpływem alkoholu zażądał natychmiastowego przywrócenia stanu nieruchomości sprzed remontu, trzymał w tym czasie w ręce pojemnik z gazem łzawiącym. Następnie oskarżony wrócił do domu, by po chwili wyjść na zewnątrz i grozić pokrzywdzonym. Ręce trzymał za plecami, następnie będąc w odległości ok. 3 metrów od pokrzywdzonych wyjął zza pleców rewolwer czarnoprochowy i oddał z niego cztery strzały w kierunku pokrzywdzonych. Trzy z tych strzałów trafiły obu pokrzywdzonych powodując u nich rany ciała” – relacjonował prok. Hnatko.

Oskarżony przyznał się w trakcie przesłuchań, że strzelił do pokrzywdzonych, ale przedstawił inny przebieg zdarzenia chcąc umniejszyć swoją winę.

źródło: Radio Kraków

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/usilowal-zabic-dwoch-mezczyzn-klocac-sie-o-majatek/8js