Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Gmina Maków Podhalański: Dofinansowanie do wymiany piecy

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że w ramach działań związanych z poprawą jakości powietrza na terenie Gminy Maków Podhalańskim z budżetu gminy została dofinansowana wymiana 57 piecy.  Dofinansowanie w sumie wyniosło 342 000,00 złotych.

Kwota dofinansowania dla wymiany starego pieca na piec z zatwierdzonej listy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z ekoprojektu wyniosła 6000,00 złotych.

Lista piecy spełniających wymagania dostępna jest pod adresem:

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

W ramach dalszych działań programu ograniczenia niskiej emisji (PONE) w roku 2019 planowane jest dalsze dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła z budżetu Gminy Maków Podhalański w kwocie 6000,00 złotych tj. około 50 piecy.

Wszyscy zainteresowani dofinansowaniem proszeni są o kontakt z Urzędem Miejskim w Makowie Podhalańskim w celu potwierdzenia listy rankingowej.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/gmina-makow-podhalanski-dofinansowanie-do-wymiany-piecy/8jo