Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Podsumowanie zbiórki wniosków o przyłącz gazu w Osielcu

Wójt Gminy Jordanów informuje, że łącznie zebrano 210 szt. wniosków o określenie warunków przyłączenia do planowanej sieci gazowej w Osielcu. Wnioski zostały przekazane 10 maja przedstawicielowi Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie do dalszej weryfikacji i analizy.

Zbiórka ta została prowadzona przez: Pana Piotra Kaczmarczyka (podczas społecznych dyżurów w GOKSiP), GOKSiP w Osielcu, Sołtysa Wsi – Krystynę Drobną, Radną Sołectwa Osielec – Renatę Bogacz i UG w Jordanowie. Powodzenie zbiórki zawdzięczamy również dzięki częstym ogłoszeniom, prowadzonym przez ks. proboszcza - Tadeusza Tokarza i ks. kanonika Stanisława Skowronka.

W związku z przeprowadzoną zbiórką wniosków o przyłącz do sieci gazowej szczególne podziękowania za włożony wkład pracy należy przekazać Panu Piotrowi Kaczmarczykowi, dzięki któremu zebrano większość wniosków (154 szt.) - mówi wójt Gminy Jordanów.

Jednocześnie informujemy, że do końca maja został przedłużony termin zbiórki wniosków. W związku z tym zainteresowani przyłączem do sieci gazowej dalej mogą składać wnioski (druk do pobrania) w UG w Jordanowie, które zostaną przekazane PSG Sp. z o.o.

Należy podkreślić, że realizacja projektu budowy sieci gazociągowej zależy od ilości złożonych wniosków (zgłoszonego zapotrzebowania na gaz). Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie operator systemu dystrybucji gazu ziemnego - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., po przeprowadzeniu analizy techniczno-finansowej planowanego zadania.
Więcej informacji w sprawie przyłączania do sieci gazowej dostępnych jest na stronie internetowej PSG Sp. z o.o. (Tutaj) lub bezpośrednio w ww. oddziale PSG Sp. z o.o. oraz w placówce - Gazownia w Nowym Targu, ul. Ludźmierska 4, 34-400 Nowy Targ (nr tel. 12 628 11 11).

źródło: UG Jordanów

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/podsumowanie-zbiorki-wnioskow-o-przylacz-gazu-w-osielcu/890