Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Piłkarski weekend: Na przystawkę… danie główne!

Już od sobotniego przedpołudnia, aż do niedzielnego wieczoru regionalne rozgrywki będą w grze. Tym razem terminarz nie nałożył – jak to zazwyczaj bywa – niemal wszystkich spotkań na tę samą datę i godzinę. Prawdziwy piłkarski wyjadacz będzie mógł zatem nieco więcej poszaleć. Szczęściarzy, którzy mają wolny weekend zapraszamy głównie na mini tournée po powiecie suskim, ale i nie tylko. W końcu wyjazd to rzecz święta.

Fan ligi okręgowej - tournée może, a nawet musi rozpocząć od godziny 11:00 w Białce. Tam lider Tempo podejmie wicelidera z Chełmka. Dwa punkty różnicy, niemal identyczny bilans bramek oraz prezentowana forma od początku sezonu – dają temu starciu miano hitu co najmniej kolejki. Podkreślamy co najmniej.

O tej samej porze, równie barwnie zapowiada się mecz w Suchej Beskidzkiej. Choć ranga nieco niższa, to tego czego kibice lubią najbardziej – z pewnością i tam nie zabraknie. Tym razem rywalem Babiej Góry będzie Brzezina Osiek, która po dobrym starcie – dość nieoczekiwanie zremisowała w dwóch poprzednich kolejkach z beniaminkami ligi. Zaczynamy zatem z wysokiego C, a co dalej?

Mniej więcej trzy godziny po zakończeniu powyższych spotkań, do gry ruszy Garbarz Zembrzyce, który podejmie w końcu drużynę nie z „top five”. Rywalem Nadwiślanin Gromiec czyli uwaga… szósty klub ligi;-) Tak więc czasu będzie wystarczająco sporo ażeby przetransportować się do Zembrzyc, a może i nieco dalej…

Pisząc słowo dalej mamy na myśli Babice, gdzie swoje spotkanie rozegra Halniak Maków Podhalański - oczywiście z tamtejszą Arką. Dojdzie zatem do pojedynku sąsiadów z dolnej części tabeli. Istotny mecz o przysłowiowe sześć punktów? Istotny tak, ale o przysłowiowe sześć punktów absolutnie nie. Zdecydowanie za wcześnie na tego typu klasyfikację. Makowianie staną przed dobrą szansą na drugie z rzędu zwycięstwo.

W niedzielę z kolei, standardowo swoje spotkanie rozegra Jordan Jordanów. Choć nadmieńmy, że nietypowo, bo już o 15:00. Rywalem Granit Czarna Góra, a więc drużyna dobrze jordanowianom znana z zeszłorocznych rozgrywek w klasie A.

Teraz coś dla A-klasowego kibica. Tam to dopiero można sobie urządzić w nadchodzący weekend objazdówkę. W sobotę czy w niedzielę. Indywidualnie czy w grupie. Z przyjaciółmi czy z rodziną. Z własnym prowiantem czy z możliwością zakupu kiełbaski na miejscu. Obojętnie w jaki sposób - można pozwiedzać. Na przystawkę, a dokładniej od godziny 11:00 w sobotę - wyjazdowe starcie wicelidera Naroża Juszczyn z przeciętnym Dębem Paszkówka. Będące na fali wznoszącej Naroże ma pewne rachunki do wyrównania. Otóż Dąb jest ostatnią drużyną, która zdobyła Juszczyn, a miało to miejsce 4 maja br.

Przemieszczając się tempem nawet i Pendolina we Włoszczowej, po drodze wliczając obiad, odwiedziny teściowej i rodzinne zakupy – spokojnie dojedziemy na mecz Błyskawicy Marcówka, która na własnym obiekcie o godzinie 16:00 podejmie czwartą Skawę Wadowice.

A, że wyjazd to rzecz święta to do wyboru będzie jeszcze mecz BCS-u Zawoja w Inwałdzie. Tamtejszy Huragan to trzecia siła ligi, a więc obie drużyny z powiatu suskiego będą miały twardy orzech do zgryzienia.

Niedzielę z kolei rozpocznie mecz dwóch zamykających tabelę drużyn. O godzinie 11:00 w Skawinkach, Żuraw Krzeszów powalczy z Koroną. Inny wynik jak wygrana krzeszowian w rachubę zapewne nie wchodzi.

Zwycięska passa trwa w drużynie Jałowca Stryszawa, który jak zwyczaj każe – dostaje rywala, którego wcześniej prześwietliło Naroże. Nadwiślanka Brzeźnica podejmie będących w gazie stryszawian o godzinie 16:00.

Pole manewru również w klasie B. W wadowickiej grupie, dwa spotkania zostaną rozegrane w sobotę, a trzy w niedzielę (16:00). Z kolei nasz przedstawiciel na Podhalu, czyli Unia Naprawa swój mecz rozpocznie w niedzielę o godzinie 14:00 w Chochołowie. Dobra okazja przed Unią aby wydostać się z dołka tabeli i nie być czerwoną latarnią ligi.

Rzut oka jeszcze na C-klasę, a tam Świt Osielec, który notuje świetną serię w meczach domowych - podejmie w niedzielę o 16:00 wicelidera Stanisławiankę Stanisław Dolny. Przed osielczanami zatem prawdziwy C-klasowy test. Mankamentów można doszukiwać się w ich meczach wyjazdowych, lecz pamiętajmy, że tej drużyny jeszcze niedawno na piłkarskiej mapie nie było. Przed własną publicznością trzy mecze wygrane na trzy próby, z bilansem bramek 10-2. W roli gościa, dwie porażki w dwóch meczach. To pokazuje jak istotnym atutem, nawet w najniższej klasie rozgrywkowej jest własna przystań.

Liga okręgowa /Wadowice/

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Victoria 1918 Jaworzno 21 września, 16:00

Sosnowianka Stanisław Dolny - LKS Żarki 22 września, 16:00

Arka Babice - Halniak Maków Podhalański 21 września, 16:00

Garbarz Zembrzyce - Nadwiślanin Gromiec 21 września, 16:00

LKS Gorzów - Zatorzanka Zator 21 września, 16:00

MKS Libiąż - Niwa Nowa Wieś 21 września, 16:00

Babia Góra Sucha Beskidzka - Brzezina Osiek 21 września, 11:00

Tempo Białka - KS Chełmek 21 września, 11:00Liga okręgowa /Nowy Sącz/

Granit Czarna Góra - Jordan Jordanów 22 września, 15:00Klasa A /Wadowice/

Halniak Targanice - Sokół Przytkowice 22 września, 16:00

Burza Roczyny - Astra Spytkowice 21 września, 15:00

Błyskawica Marcówka - Skawa Wadowice 21 września, 16:00

Orzeł Wieprz - Wisła Łączany 21 września, 16:00

Korona Skawinki - Żuraw Krzeszów 22 września, 11:00

Nadwiślanka Brzeźnica - Jałowiec Stryszawa 22 września, 16:00

Dąb Paszkówka - Naroże Juszczyn 21 września, 11:00

Huragan Inwałd - BCS Zawoja 21 września, 16:00Klasa B /Wadowice/

KS Bystra - Żarek Stronie 21 września, 16:00

Jubilat Izdebnik - Strzelec Budzów 21 września, 16:00

Skawa Jaroszowice - Grom Grzechynia 22 września, 16:00

Chełm Stryszów - Lachy Lachowice 22 września, 16:00

Huragan Skawica - Leńczanka Leńcze 21 września, 16:00

Tarnawianka Tarnawa - Dąb Sidzina 22 września, 16:00

Iskra Klecza Dolna - Spartak Skawce 21 września, 16:00Klasa B /Podhale/

Szarotka Chochołów - Unia Naprawa 22 września, 14:00Klasa C /Wadowice/

Olimpia Zebrzydowice - Jastrzębianka Jastrzębia 21 września, 16:00

Łysa Góra Zawadka - Skawa Witanowice 22 września, 16:00

Leskowiec Rzyki - Victoria Półwieś 22 września, 11:00

Orzeł Radocza - Płomień Sosnowice 21 września, 16:00

Sokół Frydrychowice - Orzeł II Wieprz 22 września, 14:00

Czarni Koziniec - Zryw Lanckorona 22 września, 11:30

Świt Osielec - Stanisławianka Stanisław Dolny 22 września, 16:00SK

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/pilka-nozna/pilkarski-weekend-na-przystawke-danie-glowne/8y2