Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Ubrania nie tylko dla spawacza i mechanika. Jaką odzież roboczą warto mieć w domu?

Gdy słyszymy pojęcie „odzież robocza”, przed oczami pojawiają się nam sylwetki robotników na budowie lub mechaników w warsztacie samochodowym. Rzeczywistość pokazuje jednak, że takie ubrania wykorzystują zarówno fachowcy, jak i osoby pracujące w domu, na własny użytek. Uwielbiasz majsterkować, a może czeka Cię generalny remont mieszkania? W profesjonalnym sklepie znajdziesz potrzebną garderobę. Dowiedz się, jakie elementy odzieży roboczej powinieneś mieć w domowej szafie.

Spodnie i bluza to podstawa, by uniknąć niechcianych zabrudzeń

Chociaż domowe prace nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia, także w ich trakcie dobrze jest założyć specjalną odzież. Ma ona przede wszystkim chronić Twoje codzienne ubranie przed zanieczyszczeniem kurzem, farbą, smarem i wszelkimi innymi substancjami, których nie da się wówczas uniknąć. Najlepiej będzie zainwestować w spodnie z wieloma przydatnymi kieszeniami, koszulę oraz bluzę. Jeśli zamierzasz pracować „pod chmurką” w chłodne dni, przyda się również kurtka. Do podstawowych prac wybierz cienkie spodnie ze wzmocnionymi kolanami, jeżeli jednak planujesz bardziej zaawansowane działania, trzeba będzie odwiedzić specjalistyczny sklep z odzieżą roboczą. Przydadzą się bowiem ubrania z mocnymi szwami, nylonowymi wstawkami i wytrzymałymi uchwytami na narzędzia.Solidne rękawice: pomogą zapobiegać nieprzewidzianym urazomWybór rękawic jest uzależniony od robót, jakie chcesz wykonywać. Miłośnik majsterkowania z pewnością doceni model z powłokami ułatwiającymi chwytanie niewielkich przedmiotów, chroniący przed skaleczeniami. Znajdziesz go chociażby w sklepie BHP Centrum. Natomiast do prac w ogrodzie, na roli czy przy wznoszeniu ścian lub ogrodzeń przydadzą się rękawice winylowe o przedłużonych mankietach, które są odporne na ścieranie i szkodliwy wpływ substancji chemicznych.Wytrzymałe buty robocze przydadzą się także przy remontach w domuWbrew pozorom solidne robocze obuwie jest konieczne nie tylko w fabryce czy na budowie. Również podczas remontu, budowy albo prac ogrodowych ważna jest ochrona przed przypadkowym poślizgnięciem, uderzeniem lub spadającymi przedmiotami. Specjaliści ze sklepu BHP Centrum zalecają, by do użytku własnego wybierać buty z klasy SB, czyli podstawowego bezpieczeństwa. Posiada on stalowy podnosek, który wytrzyma uderzenia z energią do 200J. Jeśli potrzebujesz nieco bardziej zaawansowanej technologii, zdecyduj się na klasę S1, posiadającą właściwości elektrostatyczne i antypoślizgową podeszwę, albo na klasę S3, której podeszwa jest odporna na przebicie.


Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/ubrania-nie-tylko-dla-spawacza-i-mechanika-jaka-odziez-robocza-warto-miec-w-domu/82w