Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Edward Sochacki nagrodzony za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka przyznał nagrodę „Kamena” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, w kategorii „animator kultury" panu Edwardowi Sochackiemu.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas Jubileuszu 15-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej. Pan Edward Sochacki oprócz zaangażowania i działań na rzecz kultury, a także przewodniczenia Radzie Muzeum Miejskiego, jest jedynym muzykiem orkiestry dętej, który gra w niej od 15 lat, czyli od momentu jej powstania. 


Nagroda „Kamena” została ustanowiona w 2011 r. Uchwałą Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej i może być przyznana osobom, zespołom, instytucjom i stowarzyszeniom, których działalność przyczynia się znacząco do rozwoju twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w Suchej Beskidzkiej.


foto: UM Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/edward-sochacki-nagrodzony-za-osiagniecia-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-i-upowszechniania-kultury/8dg