Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Pod hasłem "Dosyć słów, teraz czyny!" w Suchej Beskidzkiej przeszedł Młodzieżowy Marsz Klimatyczny. Podobne demonstracje odbyły się również w wielu innych miastach w Polsce.

W piątek przed południem Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zebrali się na suskim Rynku po to, żeby zaprotestować przeciwko zmianom klimatu. Jak informują organizatorzy, dzień protesu nie był przypadkowy, gdyż Black Friday czyli dzień wyprzedaży to symbol konsumpcjonizmu przyczyniającego się do zwiększonej emisji gazów cieplarnianych.

-Jesteśmy głosem młodzieży, który w obawie o swoją przyszłość chce powiedzieć NIE dla bierności polityków. Widzimy problem zmian klimatycznych i postanowiliśmy protestować, by zmusić nasz rząd do działania – mówili organizatorzy strajku.

Po krótkich przemówieniach uczestnicy protestu niosąc ze sobą transparenty, przemaszerowali wzdłuż głównej ulicy Miasta.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka-mlodziezowy-strajk-klimatyczny/pzb