Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Andrzej Sermak trenerem Błyskawicy Marcówka

Kilka dni temu informowaliśmy, że nowym, potencjalnym szkoleniowcem Błyskawicy Marcówka może zostać Andrzej Sermak. Dziś z całą pewnością możemy potwierdzić, że nasze przypuszczenia stały się faktem. Sermak zamienia Gorzów na Marcówkę.
57-letni Andrzej Sermak to postać znana z boisk Ekstraklasy. Jako zawodnik bronił barw m.in. Ruchu Chorzów, Hutnika Kraków czy GKS-u Katowice. Z kolei jako trener, miał pod swoją pieczą m.in. Szczakowiankę Jaworzno, którą dowodził nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla Sermaka powiat suski to nie pierwszyzna. Przed laty był szkoleniowcem Garbarza Zembrzyce oraz Jałowca Stryszawa, a nie tak dawno, bo na wiosnę w 2018 roku prowadził Naroże Juszczyn.


W rundzie jesiennej obecnego sezonu Andrzej Sermak dowodził LKS-em Gorzów. Beniaminek oświęcimskiej ligi okręgowej na półmetku rozgrywek zajmuje 9. lokatę w tabeli. Czy zatem trener ze świetnym CV będzie lekarstwem na lepsze wyniki Błyskawicy? Przekonamy się na wiosnę, a na dzień dzisiejszy wiemy tyle, że przejmuje zespół w niełatwej sytuacji. Błyskawica po rundzie jesiennej zajmuje bowiem 15. miejsce w tabeli wadowickiej A-klasy.


SK
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/pilka-nozna/andrzej-sermak-trenerem-blyskawicy-marcowka/pzt