Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

„Bezpieczny Stok” na wyciągu Mosorny Groń w Zawoi

9 lutego na terenie OTN Mosorny Groń w Zawoi odbyła się akcja zimowa pn. "BEZPIECZNY STOK 2020". Akcję zorganizowały Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, MEN i MSW (TOPR/GOPR) oraz policji.
Od kilku lat "Bezpieczny stok" jest realizowany w ramach kampanii społecznej mającej na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych (w szczególności na stokach narciarskich i w górach) i nawyków prozdrowotnych wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Kampania realizowana jest poprzez praktyczne akcje na stokach narciarskich w całej Polsce.

Dzieci i młodzież, które wzięli udział w akcji na wyciągu Mosorny Groń, mogły w sposób przystępny i swobodny otrzymać informacje, jak rozruszać mięśnie przed zjazdem (prowadzona przez instruktorkę). Najmłodsi wzięli udział w zjeździe z przeszkodami na wytyczonej trasie, natomiast dorośli przy stoiskach mogli posłuchać informacji na temat bezpieczeństwa w trakcie korzystania ze sportów zimowych. Narciarze oczekujący w kolejce do wyciągu otrzymywali ulotki z zasadami bezpieczeństwa.
 
Policjanci i ratownicy GOPR informowali osoby o prawidłowym zachowaniu się na stokach oraz o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia, a także zakazie uprawiania narciarstwa i snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, a także przestrzegania Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zawoja/bezpieczny-stok-na-wyciagu-mosorny-gron-w-zawoi/puh