Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Unia Naprawa intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej

19 kwietnia piłkarze Unii Naprawa wrócą na ligowe boiska. Podopieczni Krzysztofa Gacka przygotowują się do rundy rewanżowej z nadzieją na poprawę swojej sytuacji w tabeli.
Po rozegraniu dwunastu spotkań Unia Naprawa ma na swoim koncie 19 punktów i w tabeli podhalańskiej klasy B zajmuje szóste miejsce. Na ten rezultat złożyło się sześć zwycięstw, remis i pięć porażek. Słabsze mecze miały miejsce jednak jeszcze na samym początku sezonu, kiedy zespół przechodził przebudowę kadrową. Później piłkarze z Naprawy złapali odpowiedni rytm i zdołali zakończyć rundę jesienną w górnej części tabeli.Obecnie podopieczni Krzysztofa Gacka przygotowują się do wznowienia rozgrywek trenując w szkolnej hali w Naprawie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i na tym etapie cyklu są ukierunkowane głównie na budowanie siły oraz pracę nad zagadnieniami taktycznymi. Co ważne, teorię udaje przełożyć się w praktykę. Dzięki staraniom zarządu - z prezesem klubu Henrykiem Święchowiczem na czele - piłkarze Unii mogli rozegrać już trzy mecze sparingowe na świetnie przygotowanych boiskach ze sztuczną murawą.Inauguracyjne spotkanie kontrolne zostało rozegrane 19 stycznia na stadionie Podhala w Nowym Targu. Potyczka z Huraganem Waksmund rozpoczęła cykl test-meczów, które muszą przynieść odpowiedź trenerowi Krzysztofowi Gackowi na kilka pytań postawionych przed wznowieniem przygotowań.

Na początku lutego, na tym samym obiekcie piłkarze z Naprawy zmierzyli się z Orawą Jabłonka. Do przerwy zawodnicy Unii prowadzili, ale w drugiej części meczu dali sobie wyrwać zwycięstwo z rąk.Całkowicie odmiennie przebiegło natomiast spotkanie z Toporem Tenczyn. W ostatni weekend piłkarze z gminy Jordanów rozegrali mecz na boisku w Lachowicach. Na przerwę zawodnicy Unii schodzili ze stratą czterech bramek. Zespół potrafił jednak wyciągnąć wnioski i na drugą połowę wyszedł mocno zmotywowany. W rezultacie Naprawa zaaplikowała rywalom cztery bramki, tracąc przy tym kolejne dwie.Warto jednak zauważyć, że piłkarze i działacze Unii nie idą na łatwiznę. Wszystkie mecze kontrolne były rozgrywane z drużynami z wyższych klas. Ambitne podejście do okresu przygotowawczego pokazuje kibicom, że na wiosnę Naprawa może liczyć się w walce o wysokie cele. Weryfikacja przyjdzie już za dwa miesiące. 19 kwietnia podopieczni Krzysztofa Gacka rozegrają spotkanie z Wierchami Lasek.

źródło: UG Jordanów
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/unia-naprawa-intensywnie-przygotowuje-sie-do-rundy-wiosennej/pu0