Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

St.sierż. Damian Marek wraz ze swoją drużyną stanęli na najwyższym stopniu podium

W Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme organizowany był Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim. Odbyły się w tym miejscu również VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich Policji. St.sierż. Damian Marek wraz ze swoją drużyną stanęli na najwyższym stopniu podium.

Funkcjonariusz z jordanowskiej jednostki Policji po raz kolejny miał okazje udowodnić swoje doskonałe umiejętności narciarskie. Zasilił polską pięcioosobową drużynę narciarzy w slalomie gigancie. Polscy policjanci na zaproszenie Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwackiej już po raz kolejny wzięli udział w zawodach, które rozegrane zostały na stoku Sljeme. Trudności samej trasy, na której odbywał się zawody świadczyć może fakt, iż rozgrywany jest na niej Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim. Pierwsze Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej rozegrano w 2013 roku, zaś polscy funkcjonariusze trzeci rok z rzędu reprezentowali na nich polską Policję.
Damian Marek wraz z nadkom. Marzena Brandys-Skrobot, sierż. szt. Radosław Dendys, sierż. Mateusz Kośniewski z KWP w Katowicach oraz st. sierż. Małgorzata Miszczak z KWP w Krakowie, mając doskonałe umiejętności narciarskie, zdeklasowali konkurentów drużynowo, stając na najwyższym stopniu podium i pokonując tym samym kilkudziesięciu policjantów, dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich tj.: Austrii, Słowenii, Węgier, Polski, Macedonii Północnej, Bośni i Hercegowiny, Kosowa oraz Chorwacji. W klasyfikacji indywidualnej st.sierż. Damian Marek zajął wysokie 5 miejsce.


Foto Biuro Prewencji KGP

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/st-sierz-damian-marek-wraz-ze-swoja-druzyna-staneli-na-najwyzszym-stopniu-podium/puy