Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Gminie Stryszawa

14.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Kukowie odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do etapu gminnego konkursu zakwalifikowały się trzy drużyny ze szkół z terenu Gminy Stryszawa: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lachowicach, w Krzeszowie oraz w Kukowie.

Konkurs swa tematyką obejmował zagadnienia z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczo-geograficznej, a także zagadnienia dotyczące Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajdują się szkoły biorące udział w rozgrywkach.

Najlepsza w tym roku okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kukowie, która po raz pierwszy brała udział w konkursie. Młodzież do udziału w etapie gminnym przygotowała Pani Jadwiga Skrzypek z SP Kuków. Drużyna z Kukowa w składzie: Alicja Palichleb, Nina Sedeńko, Kinga Kąkol oraz Paulina Góral otrzymały najwyższą ilość punktów zajmując tym samym I miejsce. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Krzeszowie, a III Szkole w Lachowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami, a zwycięzcy otrzymali również ciekawe książki.


Uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Zwycięzcom gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do udziału w Konkursie.

Etap rejonowy Konkursu, w którym Gminę Stryszawa reprezentować będzie Szkoła Podstawowa z Kukowa odbędzie się w Andrychowie.

źródło: UG Stryszawa

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/xix-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-poznajemy-parki-krajobrazowe-polski-w-gminie-stryszawa/p4z