Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zawoja: Złodziej portfela z gotówką zatrzymany przez dzielnicowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który wykorzystał nieuwagę  właściciela zawojskiego sklepu i  ukradł portfel pozostawiony na ladzie.
21 maja, późnym wieczorem do jednego ze sklepów w Zawoi przyszedł klient będący pod działaniem alkoholu, który poprosił o założenie karty do telefonu. Właściciel sklepu chętnie pomógł mężczyźnie, który tuż po wykonaniu tej czynności opuścił sklep. Po chwili właściciel zorientował się, że nie ma jego portfela, którego chwile wcześniej pozostawił na ladzie. Szybko powiadomił o zdarzeniu patrol Policji, któremu przekazał informacje, jak wyglądała sytuacja oraz co miało znajdować się w portfelu.
Dzielnicowy, który przyjechał na miejsce, udał się do miejsca zamieszkania klienta. Ten składając wyjaśnienia zaprzeczał by taka sytuacja miała miejsce. Jednakże doświadczony policjant nie dał się przekonać. W trakcie przeszukania zajmowanych pomieszczeń, ujawniono portfel wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy oraz pieniędzmi w kwocie kilkuset złotych własności właściciela sklepu. 
Mężczyzna, który niedługo cieszył się łupem, został zatrzymany, a skradzione mienie zostało odzyskane i trafi do właściciela.
Dziś mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/zawoja-zlodziej-portfela-z-gotowka-zatrzymany-przez-dzielnicowego/phw