Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Aż 7 kolejnych przypadków koronawirusa w powiecie suskim

Dzisiejsze statystyki dla naszego powiatu wyglądają nieciekawie. Aż u 7 osób z powiatu suskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. W sumie mamy już 58 przypadków zachorowań.

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 72 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu bocheńskiego (3), krakowskiego (2), olkuskiego (2), myślenickiego (2) oraz tarnowskiego, proszowickiego, wielickiego, miechowskiego i limanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 849 ozdrowieńców.


Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 7 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 25 do 84 lat, z powiatu suskiego 7 osób (z Gminy: Stryszawa - 2, Zawoja -1, Budzów -1, Maków Podhalański -1, Jordanów -2 )oraz wielickiego (1) i gorlickiego (1). Aktualnie trzy osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1199 osób.


Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/az-7-kolejnych-przypadkow-koronawirusa-w-powiecie-suskim/pkw