Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Kierowcy z powiatu suskiego oszczędzą na porównaniu OC

Ubezpieczenie samochodu nie jest czymś, na co się czeka z utęsknieniem, zwłaszcza jeśli chce się zmienić towarzystwo, bo ma się bardzo ugruntowane podejrzenia, że obecna firma trochę "z nas zdziera". Dobrze więc będzie rozejrzeć się za czymś tańszym i najlepiej jeszcze załatwić wszystko przy minimum wysiłku.

Krok pierwszy: wypowiedzenie umowy OC

Po pierwsze trzeba zacząć od wypowiedzenia obecnie obowiązującej umowy, aby nie kupić kolejnej i płacić za dwie. Taki dokument należy wysłać do ubezpieczyciela najpóźniej na 1 dzień przed końcem umowy, więc nawet Ci właściciele pojazdów, którzy uchodzą za zapominalskich, mogą wszystkie formalności załatwić w terminie. Wypowiedzenie można napisać samodzielnie, albo wygenerować odpowiedni dokument. Jeśli chce się jednak zrobić to samodzielnie, obowiązkowo należy napisać imię i nazwisko właściciela pojazdu, numer polisy, numer VIN oraz numer rejestracyjny pojazdu oraz podstawę prawną, czyli na jakiej podstawie wypowiada się umowę. Standardowo, jeśli chce się wypowiedzieć umowę roczną, to mówi o tym art. 28 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Warto dopisać też szczegóły znajdujące się na polisie, czyli również adres właściciela pojazdu, oraz jego markę i model.

Krok drugi: znalezienie dobrego OC

Kolejnym krokiem będzie oczywiście znalezienie odpowiedniej polisy. W takiej sytuacji polecić można zwłaszcza porównywarki internetowe, których jest sporo. Najlepiej szukać takich, które mają w swojej ofercie możliwie największą liczbę ubezpieczycieli.

Szukanie ubezpieczenia samochodu to obecnie nic skomplikowanego – twierdzi Stefania Stuglik, specjalistka z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl – Wszelkie formalności można załatwić nawet miesiąc wcześniej. Dzięki temu ma się pewność, że cena ubezpieczenia nie zwiększy się, nawet jeśli w międzyczasie wzrosłyby ceny ubezpieczeń.

Warto więc sprawdzić jaką cenę może zaproponować tego typu porównywarka. Trzeba także pamiętać o tym, że sama wysokość składki zależy od bardzo wielu różnych czynników, o które indywidualnie pytają towarzystwa. W powiecie Suskim ceny najtańszych ubezpieczeń dla doświadczonego kierowcy, który posiada maksymalne zniżki, plasuje się w okolicach 325 zł na rok. W przypadku osoby, która niedawno otrzymała prawo jazdy, najtańsza składka będzie wynosić około 860 zł.

Dzięki porównaniu oszczędzisz

Polisy ubezpieczenia samochodu mogą być naprawdę bardzo drogie, dlatego zwłaszcza w przypadku młodych kierowców, warto porównywać ze sobą kilka ofert. Korzystając z porównywarek nie tylko oszczędza się czas, ponieważ wszystko można załatwić w ciągu kilku minut, ale także pieniądze, bo dzięki sprawdzeniu wielu różnych propozycji ma się pewność, że wybrało się tę najtańszą.

Sprawdzano ceny na ubezpieczenie samochodu w porównywarce rankomat.pl

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/kierowcy-z-powiatu-suskiego-oszczedza-na-porownaniu-oc/rzr