Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Przekazanie sprzętu ochronnego jednostkom OSP

Strażacy z jednostek OSP powiatu suskiego odebrali specjalne zestawy przeznaczone do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. 
W skład zestawów wchodzą: opryskiwacz spalinowy, koncentrat środka wirusobójczego, kombinezony ochronne, półmaski ochronne typu FFP2, rękawiczki ochronne nitrylowe i gogle ochronne.

W dn. 23 czerwca 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej odbyło się przekazanie tego sprzętu przez reprezentującą marszałka Radną Województwa Małopolskiego - Danutę Kawę i Komendanta Powiatowego PSP bryg. Krzysztofa Okrzesika.

W wydarzeniu tym wziął udział również Starosta Suski Józef Bałos, który korzystając z takiej możliwości przekazał wszystkim strażakom wyrazy podziękowania za podejmowane przez nich różnorodne działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/przekazanie-sprzetu-ochronnego-jednostkom-osp/pgm