Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Podsumowanie świątecznego weekendu na suskich drogach

Jak co roku, suscy policjanci przez  Święta Bożego Narodzenia czuwali nad tym, aby ten czas wszystkim upłynął spokojnie i bezpiecznie. W czasie świątecznego weekendu doszło do 10 kolizji drogowych oraz zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny cechuje zawsze zwiększone natężenie ruchu drogowego. W trakcie tych kilku dni wolnych od pracy, odnotowano na suskich drogach 10 kolizji drogowych. Na szczęście w zdarzeniach tych nie ucierpiał żaden z uczestników.

W Boże Narodzenie w miejscowości Naprawa zatrzymano kierującego samochodem marki Mercedes. Kierowca pomimo jazdy przez  obszar zabudowany, przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny oraz zatrzymano mu prawo jazdy.


Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w wigilię w Suchej Beskidzkiej, na ulicy Role przed godziną 9. Wynik badania poruszającego się samochodem marki Ford, 54-letniego mieszkańca powiatu suskiego wykazał ponad 1,5 promila. Tego samego dnia, przed godziną 17, w Krzeszowie patrol zatrzymał kierowcę Volkswagena. Wynik jego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał  prawie 3 promile. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu posiada zakaz sądowy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Nad ranem, przed godziną 3, w Boże Narodzenie policjanci udali się na ulicę Sportową w Makowie Podhalański, gdzie 23-letni kierowca hondy na prostym odcinku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na przydrożny słup elektryczny. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila.
W niedzielę, 27 grudnia  przed godziną 19, w Skawicy patrol zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu marki Ford. Poruszający się nim 40-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, pomimo silnej woni alkoholu z ust nie chciał poddać się badaniu, dlatego też została pobrana mu krew do badań.
Ostatni z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w poniedziałek (28.12.br.) w Suchej Beskidzkiej na ul. Piłsudskiego po godzinie 7. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego miał ponad 0,5 promila alkoholu.  


Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jeśli w przeszłości kierujący był wcześniej skazany przez sąd za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kara pozbawienia wolności rośnie do 5 lat.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/podsumowanie-swiatecznego-weekendu-na-suskich-drogach/vpq