Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Pandemia nie przeszkodziła w pomaganiu innym

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Białce, przygotowali przed świętami Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin. Rodzina  (4-osobowa z dwójką dzieci z niepełnosprawnością intelektualną) potrzebowała: żywność trwałą, środki czystości, ubrania i obuwie zimowe oraz sprzęt kuchenny. Wszystko to zebrali, spakowali i dostarczyli do stowarzyszenia.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki.

„Kiedy zadzwoniłam do rodziny, że za chwilę będziemy, pani Ania nie kryła wzruszenia. Wnosząc paczki do domu, z uśmiechem na twarzy powitał nas Tomek i od razu postanowił nam pomóc. Pan Stanisław po chwili podszedł do mnie i zapytał: "Czy to naprawdę wszystko dla nas?". Nie spodziewał się aż tylu paczek. Pani Ania otwierając je aż się popłakała, to bardzo skromna kobieta, więc dla niej to było ogromne przeżycie. Najbardziej ucieszyła się z kurtki i butów, których nie miała na zimę. Lecz kiedy zobaczyła robota kuchennego nie mogła uwierzyć własnym oczom. "W końcu będę prawdziwą gospodynią!" - dodała.

Tomasz otwierając paczkę, w której znajdowała się piłka nożna podbiegł do taty krzycząc: "Tato zobacz, zobacz jaką mam piłkę i koszulkę!". Dla niego było to spełnienie marzeń. Biegał po całym domu jak szalony, po krótkiej chwili znowu krzycząc: "Klara, ten głośnik to chyba dla ciebie". Dziewczyna szybko podbiegła do brata i kiedy miała już głośnik w dłoni, na jej twarzy pojawił się piękny szczery uśmiech. Nie musiała nic mówić, gdyż całe szczęście wyrysowane było na jej twarzy. Bardzo podobały jej się ubrania, a także buty. "Wszystko jest takie ładne" - mówiła.

Pan Stanisław widząc koszulę dodał: "To chyba dla mnie" i od razu poszedł ją przymierzyć. Na spotkaniu podczas rozmowy o potrzebach pani Ania wyznała nam, że bardzo przydałaby się im mikrofalówka. Postanowiłam, że ten prezent otworzą na samym końcu. I była to najlepsza decyzja. Otwierając tę paczkę widziałam jak cała rodzina aż zaniemówiła z wrażenia. Niby taka mała rzecz, a tak cieszy :)Pomaganie to wielka rzecz i tylko wtedy ma ono sens, kiedy płynie z serca”.

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dawanie nadziei na zmianę w życiu.


-Dziękuję, wszystkim że pomogli zmienić historię Rodziny, która ma mniej szczęścia w życiu! - pisze Barbara Łatka.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/pandemia-nie-przeszkodzila-w-pomaganiu-innym/vpe