Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jaki proszek do prania wybrać, aby zaoszczędzić pieniądze?

Wybór odpowiedniego proszku do prania wcale nie jest oczywisty. Nierzadko zdarza się, że kupując dobrej jakości środki (takie, które spełnią nasze oczekiwania) musimy być przygotowani na poniesienie dużo większych kosztów lub zakup kilku produktów. Rozwiązanie to nie jest ani rozsądne, ani oszczędne, ani ekologiczne. Jaki zatem proszek do prania wybrać, aby zaoszczędzić pieniądze?

Produkt uniwersalny

Wbrew pozorom - nie zawsze niższa cena produktu oznacza, że na jego zakupie zaoszczędzimy. Powodów ku temu jest kilka. Po pierwsze: droższe środki uniwersalne mają różne zastosowanie. Uporają się z plamami, pomogą zachować ubrania w dobrej kondycji, a także uchronią przed alergiami i zdezynfekują tkaniny. Dzięki tego rodzaju środkom nie musimy zaopatrywać domu w wiele różnorodnych detergentów, co wiązałoby się z niepotrzebnymi kosztami.

Dobry skład proszku

Przed zakupem warto zwracać uwagę na skład wybranego produktu. Proszki, których bazą są silne substancje aktywne i zapachowe mogą uczulać, powodować problemy z oddychaniem oraz podrażniać skórę. Co więcej - nierzadko groźne związki chemiczne unoszą się w powietrzu na długo po skończeniu prania, a także po całkowitym wyczerpaniu produktu. Decydując się na proszek łagodny, dezynfekujący i hipoalergiczny zyskujemy pewność, że dbamy o zdrowie swoje oraz innych domowników, a tego rodzaju inwestycja jest bezcenna.

Skoncentrowana formuła

Cecha ta jest niezwykle ważną właściwością nie tylko proszków do prania, ale też wielu innych artykułów chemii gospodarczej. Skoncentrowana formuła oznacza mniejsze zużycie produktu podczas jednego użycia. Kupując 5 kg proszku “zwykłego” i 5 kg proszku o skoncentrowanej formule za drugi najprawdopodobniej zapłacimy więcej, jednak wystarczy on na zdecydowanie więcej prań. Wydajne detergenty o skoncentrowanej formule pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu potrzebnego na zakupy. Więcej o tym, jaki proszek warto wybrać przeczytać można tutaj: https://mr-ziggi.pl/jaki-proszek-do-prania-wybrac/.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając proszek?

Pamiętajmy, że regularne pranie zostawia po sobie trwały ślad w środowisku. Postarajmy się wybierać produkty odpowiedzialnego producenta - takie, które nie szkodzą ekosystemowi, szczególnie dotyczy to gospodarki wodnej. Dotyczy to między innymi stosowanych często zeolitów i fosforanów - są to substancje, które osadzają się na dnie jezior i rzek. Dodatkowo, ważna jest proekologiczna produkcja oparta na metodzie suchej oraz zastosowanie opakowania z recyklingu, które po zużyciu ponownie nadaje się do przetworzenia.

Jaki proszek do prania wybrać tak, aby zaoszczędzić? Podsumowanie

Idealnym wyjściem byłby produkt, który jest połączeniem wszystkich tych cech. Środek hipoalergiczny, dezynfekujący (najlepiej w temperaturze zwykłego prania, gdyż dezynfekcja termiczna może w negatywny sposób oddziaływać na tkaninę), wydajny, o skoncentrowanej formule i proekologiczny. Czy jest to możliwe? Otóż tak - warto zapoznać się między innymi z ofertą produktów Mr. ZIGGI.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/jaki-proszek-do-prania-wybrac-aby-zaoszczedzic-pieniadze/vct