Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

W Suchej Beskidzkiej powstanie trzeci przystanek kolejowy. Jaką będzie nosił nazwę?

Trwa remont linii kolejowej na trasie Sucha Beskidzka - Zakopane. Prowadzona inwestycja przewiduje m.in. budowę nowego przystanku kolejowego w Suchej Beskidzkiej.
W połowie 2017 roku na nowej łącznicy kolejowej oddano do użytku przystanek Sucha Beskidzka Zamek. Jak się po niedługim czasie okazało, 200 metrowy peron przy tym przystanku jest za krótki dla składów z 11 wagonami przez co pociągi te nie mogą się na nim zatrzymywać.

Brak możliwości podróżowania  m.in.  pociągiem EIC Tatry relacji Zakopane - Warszawa bardzo oburzyło nie tylko mieszkańców powiatu suskiego, ale także lokalne samorządy. Władze naszego powiatu kilkakrotnie interweniowały w tej sprawie u przedstawicieli kolei i już dziś wiadomo, że przyniosło to oczekiwany skutek. Co prawda długie pociągi dalej nie będą się zatrzymywały na przystanku Sucha Beskidzka Zamek, ale w ramach obecnie prowadzonego remontu linii Sucha Beskidzka - Zakopane, powstanie nowy przystanek Sucha Beskidzka Biblioteka. Przystanek będzie zlokalizowany w rejonie dawnej biblioteki suskiej. Z tacji tego, że niedawno biblioteka została przeniesiona do Centrum Kultury i Filmu to pomieszczenia po niej zostaną zaadaptowane na dworzec kolejowy. Peron ciągnący się wzdłuż ulicy Piłsudskiego z pewnością będzie wystarczająco długi żeby mogły zatrzymywać się przy nim wszystkie pociągi.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 01.04.2022 roku.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/w-suchej-beskidzkiej-powstanie-trzeci-przystanek-kolejowy-jaka-bedzie-nosil-nazwe/v5b