Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Przed spisem powszechnym można wypełnić wersję demo

Dziś rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przed przystąpieniem do samospisu, czy też czekając na wizytę rachmistrza spisowego można zapoznać się z testową wersją spisu, by dowiedzieć się jakie pytania będą zadawane w jego trakcie.
Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem. Zdecydowana większość pytań nie powinna sprawiać żadnych trudności, ale w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości np. dotyczące mieszkania lub informacji o osobach z rodziny przebywających za granicą.

Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

Jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza!  Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

Wersja demo formularza jest dostępna na tej stronie:

https://demo.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.


źródło: UM Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/przed-spisem-powszechnym-mozna-wypelnic-wersje-demo/v50