Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Mieszkańcy Lachowic doczekają się nowego przedszkola

Gmina Stryszawa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego celem jest przeznaczenie środków rządowych na inwestycje bliskie ludziom pozyskała 1,5 miliona złotych na budowę przedszkola w miejscowości Lachowice.
Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 434,05 m2, zaprojektowano w nim trzy sale dydaktyczne i pomieszczenia niezbędne do funkcjonowanie przedszkola (kuchnia z zapleczem, jadalnia, toalety, szatnie, pomieszczenia porządkowe, kotłownia, pokój logopedy, pokój dyrektora).

Planowana inwestycja od dawna spędzała sen z powiek władzom gminy Stryszawa ze względu na stan techniczny budynku, w którym mieści się obecnie przedszkole. Z analiz oraz rozeznań cenowych, które przeprowadziła Gmina jasno wynikało, że remont istniejącego już przedszkola był nieopłacalny ekonomicznie między innymi ze względu na to, że budynek ten ma już 100 lat i materiały, z których był wybudowany są słabej jakości.

Pozyskane dofinansowanie pozwoli ruszyć z pracami budowlanymi jak najszybciej, ponieważ inwestycja jest w pełni przygotowana do realizacji. Gmina posiada dokumentacje techniczno-kosztorysową oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestycja ta bez wątpienia przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego gminy Stryszawa, w tym do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez zapewnienie odpowiednich warunków do nauki i pracy pedagogicznej. Ponadto budowa nowego przedszkola pozwoli przede wszystkim na zwiększenie liczby dzieci objętych edukacją przedszkolną.

-Władze gminy Stryszawa pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu posłowi Filipowi Kaczyńskiemu oraz Panu senatorowi Andrzejowi Pająk za wsparcie oraz życzliwą pomoc okazaną podczas starań o pozyskanie dofinansowania na ten cel. Państwa zaangażowanie w pozyskanie tych środków oraz praca na rzecz naszego środowiska lokalnego jest nieocenione. Jesteśmy pewni, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa, ta wiadomość choć trochę przyczyni się do poprawy nastrojów panujących w społeczeństwie - pisze Justyna Habowska-Kardaś.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/mieszkancy-lachowic-doczekaja-sie-nowego-przedszkola/v5f