Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Ile osób minionej zimy odwiedziło suskie lodowisko?

Podsumowano sezon zimowy na „Białym Orliku” w Suchej Beskidzkiej. Jakie były koszty funkcjonowania lodowiska?
Sztuczne mrożenie lodowiska „Biały Orlik" w Suchej Beskidzkiej  zostało zakończone w dniu 28 lutego 2021 r. Jednocześnie zamknięty został dziesiąty już sezon jego eksploatacji. W okresie od 1 grudnia 2020 r. do 28 lutego 2021 r. odnotowano łącznie około 6 tysięcy wejść na lodowisko. Ponadto w tym sezonie, podobnie jak w ubiegłym, w ramach organizacji zajęć wychowania fizycznego  z lodowiska korzystały dzieci z suskich szkół. Łączne przychody ze sprzedaży biletów oraz wypożyczalni łyżew wyniosły 43.216 zł brutto, natomiast  koszty bieżącego funkcjonowania lodowiska zamknęły się kwotą 66.922,21 zł brutto. Wpływ na wynik finansowy miało  wprowadzenie obostrzeń sanitarnych, w związku z pandemią i  ogłoszenie tzw. kwarantanny narodowej, która spowodowała zamknięcie lodowiska od dnia 28 grudnia 2020 r. do 12 lutego 2021 r. Tegoroczny sezon na suskim lodowisku trwał zaledwie 42 dni.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/ile-osob-minionej-zimy-odwiedzilo-suskie-lodowisko/v9u