Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Konkurs plastyczny "Stop wypalaniu traw" rozstrzygnięty

Od wielu lat, szczególnie wiosną, dochodzi w naszym kraju do tysięcy pożarów traw i nieużytków zielonych. W Suchej Beskidzkiej ten proceder jednak nie występuje, co jest efektem licznych akcji profilaktycznych, uświadamiających społeczeństwo o szkodliwości takiego działania. Służy temu również konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Stop wypalaniu traw”. Rozstrzygnięto jego V edycję.
Organizowany przez Gminę Sucha Beskidzka i Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP konkurs ma na celu podniesienie poziomu świadomości społecznej związanej z konsekwencjami wypalania traw, przedstawienie przez dzieci i młodzież z terenu miasta tematu zagrożeń powstałych wskutek wypalania traw. Ponadto służy łączeniu wiedzy i świadomości ekologicznej z działaniami artystycznymi.

Zgodnie z regulaminem prace miały mieć format A4 lub A3 i mogły być wykonane dowolną techniką. Nie mogły przy tym być powieleniem wcześniej wykonanych. Powołana przez Burmistrza Miasta komisja konkursowa nie miała w tym roku łatwego zadania. Uczniowie złożyli bowiem rekordowo dużą ilość prac (126), które cechowały się przy tym pomysłowością, różnorodnością i wysoką jakością wykonania. Dzieci z klas I-IV oddały 70 plakatów, a z klas V-VIII 56 prac.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt. Z uwagi na sytuację epidemiczną zostały przekazane dyrektorom szkół, którzy przekażą je laureatom.

Grupa I (klasy I-IV szkoły podstawowej):
I miejsce: Antonina Piwowarczyk (SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)

II miejsce: Lena Toczek (SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
III miejsce: Szymon Wysmołek (Filia SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
Wyróżnienie: Marcin Migas (SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
Wyróżnienie: Milena Mamcarz (SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej)


Grupa II (klasy V-VIII szkoły podstawowej):

I miejsce: Emilia Jędrzejak (SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej)
II miejsce: Daria Ryś (Filia SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
III miejsce: Zuzanna Krzeszowiak (SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
Wyróżnienie: Oliwia Pawlata (SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej)
Wyróżnienie: Julia Steczek (SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej)

źródło: UM Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/konkurs-plastyczny-quot-stop-wypalaniu-traw-quot-rozstrzygniety/vhi