Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Państwa, które warto odwiedzić

Pasjonaci podróżowania zapewne marzą o wyprawie dookoła świata i odkryciu każdego zakątka ziemi. Takiej przygody jednak nie udaje się zrealizować wszystkim. Ciekawi świata mogą kolekcjonować swoje doświadczenia z wyjazdów stopniowo, eksplorując jedno miejsce podczas zaplanowanej wycieczki. Przeczytaj, które państwa naprawdę warto odwiedzić chociaż raz w życiu.

Podróże po Europie

Polska jest krajem położonym w centralnej części Europy, dlatego zapewnia różnorodne sposoby komunikacji z innymi narodami. Oczywiście, najprostszym z nich jest zarezerwowanie miejsca w samolocie, jednak w obecnej sytuacji lepiej jest postawić na mniej zatłoczone środki transportu. Wsiądź w samochód albo kamper wypożyczony od https://kampery-klf24.pl/ i podziwiaj krajobrazy zagranicznych miast i wsi z lądu. Wyłącznie w twojej gestii leży rozstrzygnięcie, w jaki sposób chcesz zwiedzić świat.

Grecja

Kolebka kultury i cywilizacji europejskiej przyciąga turystów wieloma atrakcjami. To miejsce na idealny wypoczynek dla każdego. Miłośnicy zwiedzania zabytków czy napawania się sztuką z pewnością odnajdą się w tym państwie. Akropol ateński jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Grecji. Oglądanie świątyń zbudowanych na cześć najważniejszych greckich bogów, to przyjemność, na którą trzeba poświęcić cały dzień. Oprócz bogatej architektury Grecja oferuje wypoczynek na pięknych plażach z dostępem do przejrzystej, błękitnej wody i gorącego piasku. Do tego kraju można wielokrotnie wracać i cieszyć się widokiem biało-niebieskich budynków oraz odkrywać dobrodziejstwa przynależnych do niego wysepek.

Włochy

Ten kraj cieszy się popularnością niezależnie od pory roku. Włochy podobnie jak Grecja prezentują ciekawą historię, rozpoczynającą się już w starożytności. Z tego powodu warto, chociaż raz w życiu, wybrać się do Rzymu i odwiedzić Koloseum, plac św. Piotra czy fontannę di Trevi. Włochy zachwycają także słonecznymi plażami, które sprawią przyjemność fanom morskich atrakcji. W zimie odnajdą się tam miłośnicy narciarstwa, dzięki rozbudowanej ofercie alpejskich kurortów. Po intensywnym odkrywaniu państwa obowiązkowo trzeba spróbować, dobrze nam znanej, włoskiej kuchni w oryginalnej odsłonie. Włochy oferują wrażenia nie do zapomnienia!

Skandynawia

Państwa Europy Północnej, takie jak: Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia są coraz częściej odwiedzane przez turystów. Norweskie fiordy to część obowiązkowa dla każdego zwiedzającego. Oprócz tego Skandynawia przyciąga pięknymi widokami, dziką naturą oraz spokojem, o którym teraz marzy wielu ludzi. W tych, uważanych za najszczęśliwsze krajach, na pewno każdy doświadczy wewnętrznego ukojenia oraz pozna, popularny ostatnio, styl życia, który nawiązuje do duńskiej filozofii hygge. Cudownych wrażeń z wyjazdu dopełni też możliwość podziwiania zorzy polarnej, tworzącej magiczny, świetlny spektakl.

Tanzania

Państwo położone we wschodniej części Afryki nad Oceanem Indyjskim to raj dla fanów palącego słońca i egzotycznych wycieczek. Dużą popularność zyskała przynależna do kraju wyspa – Zanzibar, lecz Tanzania to nie tylko miejsce do relaksu na gorących plażach z drinkiem w dłoni. Warto zobaczyć Kilimandżaro, czyli najwyższą górę w Afryce. To szczególny obiekt naturalny, ponieważ jest jednym z najwyższych samotnych masywów, pokrytych śniegiem przez cały rok. Ngorongoro to krater wulkanu, tworzący największą kalderę na świecie. Nazywany jest Arką Noego. W jego wnętrzu rozciągają się łąki, na których żyją dzikie zwierzęta, na przykład lwy, słonie czy flamingi. Tanzania przyciąga również sztuką grupy etnicznej Makonde. Stąd pochodzą drewniane rzeźby, przedstawiające smukłe, wydłużone postaci oraz maski przeznaczone do rytualnych tańców czy przedmioty użytkowe.

Tajlandia

Bajeczne plaże, dzika natura, wyprawy w głąb dżungli, wodospady i rafy koralowe dają niesamowite przeżycia każdemu podróżnikowi i amatorowi egzotycznych wypadów. Podczas takiej podróży warto skusić się na odrobinę relaksu i poddać się tradycyjnemu masażowi tajskiemu. Kuchnia również zachęca do odwiedzenia Tajlandii, jest uważana za najsmaczniejszą w całej Azji. Zaskoczy cię różnorodnymi połączeniami smaków czy nieznanymi w Europie odmianami owoców. Oprócz atrakcji na łonie natury, Tajlandia zaprasza turystów również do zwiedzania Bangkoku, gromadzącego historyczne zabytki tego państwa.

Peru

Tajemnicze miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Zwiedzanie ruin inkaskich budowli to sposób na rekreację dla zwolenników historii sztuki oraz wielbicieli górskich wycieczek. Myśląc o wyjeździe do Peru w planie nie można pominąć jednego z siedmiu cudów świata, jakim jest Machu Picchu. Zaginione miasto Inków to chyba pierwsze skojarzenie z tym państwem. Spacer po Puszczy Amazońskiej czy specjalny przelot nad rysunkami Nazca są obowiązkowymi punktami do zobaczenia w Peru.Te miejsca warte są odwiedzenia, chociaż raz w życiu, przez każdego człowieka. Przegląd tych kilku krajów pozwoli wybrać ci wymarzony cel podróży. Wszystkie państwa dostarczą niesamowitych wrażeń oraz spowodują, że wyjazd zapamiętasz na długo.Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/panstwa-ktore-warto-odwiedzic/vk4