Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Koncert muzyki filmowej na dziedzińcu zamkowym

Już w piątek 18 czerwca na dziedzińcu suskiego zamku zabrzmią utwory znane z kultowych produkcji kinematograficznych. Podczas wyjątkowego koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Suskiej Orkiestry Zamkowej będzie można usłyszeć m.in utwory światowego kompozytora muzyki filmowej Enio Morricone, melodie z rodzimych produkcji takich jak „Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Przygody Pana Michała”, oraz światowej klasyki filmowej jak „Swing, swing, swing” z filmu „1941” czy „The Blues Brothers”.
Suską Orkiestrę Zamkową tworzą zawodowi muzycy grający w wielu znanych orkiestrach m.in. Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej, Orkiestrze Salonowej Polskiej Grupy Górniczej. W zdecydowanej większości to również nauczyciele, uczący na co dzień dzieci i młodzież w powołanej w 2012 roku w Suchej Beskidzkiej Samorządowej Szkole Muzycznej I Stopnia. Orkiestra swoimi koncertami wielokrotnie uświetniała liczne wydarzenia w Suchej Beskidzkiej, prezentując za każdym razem wysoki poziom i kunszt muzyczny. W marcu koncertem muzyki filmowej orkiestra zainaugurowała działalność Centrum Kultury i Filmu. W piątkowy wieczór artyści ponownie zabiorą publiczność w podróż po największych przebojach muzycznych stworzonych specjalnie na potrzeby kina. Dzięki specjalnym aranżacjom na ponad dwudziestoosobową orkiestrę słuchacze będą mogli przenieść się w klimat produkcji kinowych i przebojów srebrnego ekranu, w których to właśnie muzyka buduje napięcie, wzrusza czy wywołuje poczucie  grozy.

Koncert odbędzie się w piątek 18 czerwca 2021 roku o godz. 19:00 na dziedzińcu suskiego zamku. Bilety w cenie 50 zł do nabycia drogą elektroniczną na stronie www.ckifsucha.pl oraz w kasie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej w godz. 10:00 – 20:00. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 33 812 08 88 oraz osobiście w punkcie informacji Centrum Kultury i Filmu.

Bilety można kupić tutaj
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/koncert-muzyki-filmowej-na-dziedzincu-zamkowym/vb2