Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Wedge - kij golfowy jaki kupić?

Wedge to kij golfowy przeznaczony do krótkich i precyzyjnych uderzeń. Używany jest on wtedy, gdy piłka musi zostać wybita pod bardzo dużym kątem a następnie szybko się zatrzymać. Czym różnią się wedge? Który kij jest polecany dla początkującego gracza?

Czym różnią się Wedge?

Wedge kij golfowy różnią się rozmiarem spodniej części główki tzw. bounce. Jego zadaniem jest prześliźnięcie się po podłożu. Ponieważ może zajść potrzeba wybijania piłki z różnych podłoży, warto mieć docelowo trzy wedge:


Im bardziej miękki jest teren, tym większego bounce trzeba używać. Jeżeli znamy pole i wiemy jaka będzie pogoda wystarczą dwa Wedge.

Kije golfowe Wedge kupowane w zestawie lub oddzielnie

Kije golfowe kupowane w zestawie są dobrane przez producenta lub sprzedawcę. Dzięki temu zapewniają pokrycie maksymalnie szerokiego spectrum warunków terenowych i długości strzału. Kompletując Wedge samodzielnie trzeba zwrócić uwagę na kąt pochylenia łopatki. Sprawdź jak dobrać wedge.

Różnica pomiędzy poszczególnymi kijami nie powinna być mniejsza niż 3 i większa niż 6 stopni. Zazwyczaj jest to 4 lub 5 stopni np.:


Wedge mają pasować do reszty zestawu. Jeśli komplet ironów zaczyna się od Pitchingu „P” i P=48 stopni to Wedge o najmniejszym pochyleniu będzie miał łopatkę pochyloną pod kątem 48+4=52 stopnie.

Wedge - kij golfowy jaki kupić?

Każdy kij golfowy Wedge najlepiej jest kupić w sklepie dysponującym centrum fittingowym, które zajmie się perfekcyjnym jego dopasowaniem do budowy ciała zawodnika. I nie tylko budowy, tak naprawdę do całości umiejętności danego golfisty oraz jego swingu. Profesjonalne centra fittingu prowadzone są przez sklep golfowych Bogigolf. Są to najlepiej wyposażone w sprzęt miejsca, gwarantujące profesjonalny dobór i fitting wedge′y oraz innych kijów golfowych. Bardzo ważna jest wiedza eksperta, który dobiera nam sprzęt golfowy, warto przed pójściem dowiedziecie się czegoś więcej na temat eksperta dobierającego nam sprzęt do gry w golfa.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/wedge-kij-golfowy-jaki-kupic/vsp