Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Koncert z okazji 43. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II

24 października 2021 r. w makowskim Sanktuarium, po mszy św. o godzinie 17.00, odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 43. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II. Usłyszymy i zobaczymy zwycięzców konkursu wokalno – muzycznego "Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi“. Gościnnie wystąpi sopranistka Ewa Warta-Śmietana oraz Liliana Polak. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala wręczenia dyplomów. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury pod patronatem Burmistrza Makowa Podhalańskiego.
W Międzynarodowym Dniu Muzyki, w Makowie Podhalańskim odbył się konkurs wokalno – muzyczny "Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi“. Przesłuchania konkursowe, których organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury, miały miejsce w dniu 1 października 2021 roku w sali OSP w Makowie Podhalańskim. W konkursie jury pod przewodnictwem Aleksandra Nowaka, w składzie Izabela Zdebska oraz Mieszko Krzyś przesłuchiwało uczestników w dwóch kategoriach - soliści i zespoły.  

W kategorii zespół miejsce pierwsze przyznano zespołowi wokalno — instrumentalnemu z suskiego LO im. Marii Skłodowskiej Curie — Wtajemniczone. Zespół zaprezentował utwór autorstwa Piotra Nazaruka "Moja Wolność" oraz utwór Davide Esposito, przetłumaczony na język polski przez Sylwię Rydzyńską pt. "Skrzydła wolności" (oryginalny tytuł to "Ali di Liberta"). Miejsce drugie ex aequo zdobyły Kolorowe nutki z PSP SPSK w Kurowie, które zaprezentowały utwór skomponowany przez Romualda Lipko "Nie zastąpi Ciebie nikt" oraz "Puk, puk, puk, oto Ja" autorstwa Magdy Anioł. Zaś zespół Cuda z Nieba, działający w SP SPSK im. św. Dzieci z Fatimy w Makowie Podhalańskim zaprezentowały utwór autorstwa ks. Rafała Jaworskiego "O niezłomny Prymasie Tysiąclecia" oraz "Miłość to wierność wyborowi" Piotra Rubika. Jury trzeciego miejsca nie przyznało. 

W kategorii soliści pierwsze miejsce zdobyła Julia Skupień, ze ZS im. im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, która zaprezentowała "Osiem Błogosławieństw" skomponowanych przez Jana Pospieszalskiego i Marka Wierzchowskiego oraz "Ave Maria Jasnogórska" Piotra Rubika.
Drugie miejsce zdobyła Martyna Bałos, ze Szkoły Podstawowej w Makowie Podhalańskim, która zaśpiewała utwór "Niepojęty, Niezmierzony" oraz "Wśród tych dróg", a trzecie przyznano Michalinie Stopie z ZS w Makowie Podhalańskim, która zaśpiewała "Hallelujah" Leonarda Cohena oraz "Pięknie żyć" Krystyny Kwiatkowskiej.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/koncert-z-okazji-43-rocznicy-wyboru-na-stolice-piotrowa-sw-jana-pawla-ii/jrk