Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Metkownice - urządzenia niezbędne w każdym sklepie. Co warto o nich wiedzieć?

Oznaczanie produktów za pomocą metek jest niezwykle wygodne. Dzięki nim klient wie, jaka jest cena danego produktu. Dowiaduje się także, jakie są jego właściwości. Ważne jest to, aby metka dokładnie przylegała do danego towaru i nie była podatna na przypadkowe zerwanie. Dlatego właśnie w wielu branżach używane są metkownice. Czym tak właściwie jest to urządzenie? Na jakiej zasadzie działa? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Metkownica – co to takiego?

Metkownica jest nieskomplikowanym narzędziem, które używane jest do oznaczania towarów w sklepach, magazynach oraz wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Pozwala na nadrukowywanie na metkach takich ważnych informacji jak: ceny, kody towarów, numery czy promocje.

Metkownica działa na zasadzie dość prostego mechanizmu. Treść wydruku ustawiana jest po kolei za pomocą pokrętła, znajdującego się w głowicy drukującej. Sam wydruk przypomina działanie pieczątki. Naciśnięcie elementu, jakim jest rękojeść metkownicy, uruchamia proces nasączenia tuszem zestawu znaków, a następnie odbicie ich na metce.

Popularne rodzaje metkownic

Najczęściej spotykane rodzaje metkownic to te, które posiadają jeden, dwa, a nawet trzy rzędy. Znajdziesz także modele metkownic igłowych. Co to tak właściwie oznacza? Jaka jest między nimi różnica?

Metkownica jednorzędowa


Jednorzędowa metkownica jest prostym urządzeniem, umożliwiającym nanoszenie cen na towary. Jest to najbardziej podstawowy typ metkownic. Zazwyczaj są to urządzenia numeryczne, co oznacza, że w ich systemie nie znajdziesz liter. Pozwalają na wydruk ok. 10 znaków w jednym rzędzie. Poza cyframi drukuje takie podstawowe znaki jak: zł, gr, kg oraz g.


Metkownica dwurzędowa

Metkownica dwurzędowa służy do wydruku znaków w dwóch rzędach. Oznacza to, że dzięki niej możesz umieścić na produkcie nie tylko cenę, lecz także kod produktu, datę lub jego nazwę.

Metkownica trzyrzędowa

Jest to najbardziej zaawansowana metkownica. Poza wydrukiem numerów najczęściej pozwala także na wydruk liter. Przy jej pomocy możesz oznaczyć nazwę, cenę, datę, a także takie dodatkowe parametry jak waga lub data przydatności do spożycia.

Metkownica igłowa

Jest to rodzaj urządzenia, które działa na nieco innej zasadzie niż te opisane powyżej. Za jej pomocą nie wydrukujesz żadnych znaków ani liczb na etykiecie, gdyż służy jedynie do mocowania metek na towarach. Jest to urządzenie powszechnie stosowane w sklepach odzieżowych. Zapewne widok bluzki z dołączoną metką na plastikowej żyłce nie jest Ci obcy. Zostaje ona umieszczona właśnie za pomocą metkownicy igłowej, zwanej także pistoletem do etykietowania.

Jak wybrać metkownice?

Bez względu na to, jaki rodzaj metkownicy jest Ci potrzebny, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykonanie – powinno być ono solidne i trwałe. Dobrym wyborem będzie takie urządzenie, w którym mechanizm drukujący został wyposażony w metalowe podzespoły. Dzięki temu zakupiony sprzęt może posłużyć Ci naprawdę długo i nie ulegnie zniszczeniu.

Nie bez znaczenia jest także sama praca metkownicy. Istotne jest, by urządzenie gwarantowało szybki i czytelny wydruk. Dobrze jest wybierać lekki sprzęt, który będzie wygodny w użyciu i nie męczy dłoni. Powinna być także łatwa w obsłudze i umożliwiać szybką i łatwą wymianę rolki oraz wałka barwiącego.

Takie metkownice znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Randi. Oferuje on zakup metkownic jedno- i dwurzędowych, pochodzących od znanych i sprawdzonych producentów.


Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/metkownice-urzadzenia-niezbedne-w-kazdym-sklepie-co-warto-o-nich-wiedziec/j8i