Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Chciał przekupić policjantów

Zatrzymany przez policjantów 67-letni kierowca suzuki, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, próbował się wykupić łapówką. Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenie, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.
W sobotę po godzinie 17.00 w Wysokiej, kierujący suzuki łamiąc przepisy ruchu drogowego, przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h. Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej. Sprawa – jak wiele podobnych – zakończyłaby się mandatem lub grzywną w sądzie, gdyby nie zachowanie samego kierowcy. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 100 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie. Teraz 67-letni mieszkaniec powiatu suskiego odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za próbę przekupstwa policjantów.  Konsekwencją takiego czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/chcial-przekupic-policjantow/jpu