Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Kto powinien kupić kasę fiskalną online?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą najprawdopodobniej musisz ewidencjonować swoją sprzedaż. Rodzaj sprzętu zależy jednak od specyfiki Twojej branży a także wymogów Ministerstwa Finansów. Na rynku obecnie znajdziesz szeroki wybór kas fiskalnych, w tym również urządzeń online, które ułatwią Ci to zadanie. Zapoznaj się z poniższym materiałem i dowiedz się co powinieneś wiedzieć o kasach fiskalnych już dzisiaj.

Kasa fiskalna – kogo obowiązują przepisy?

Dzisiaj w Polsce obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej są objęci podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż towarów bądź usług a uzyskane przez nich w poprzednim lub bieżącym roku podatkowym obroty przekroczyły kwotę 20 000 zł. Dodatkowo, Ministerstwo Finansów od 2020 i 2021 roku wprowadziło dodatkowe wymogi posiadania kasy jeżeli chodzi o prowadzenie działalności przez przedsiębiorców świadczących usługi z branży motoryzacyjnej i wulkanizacyjnej, oferujących sprzedaż paliw i węgla a także przedstawicieli branży HoReCa (gastronomia i hotele), branży beauty (fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy), branży fitness, lekarzy, prawników czy przedsiębiorców oferujących usługi z zakresu branży budowlanej.

Na co zwrócić uwagę kupując kasę fiskalną?

Przede wszystkim na potrzeby wynikające ze specyfiki Twojej branży, jakość wykonania sprzętu oraz koszt. Jeśli jesteś lekarzem, kosmetyczką czy mechanikiem, istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór kasy fiskalnej przez Ciebie będzie miała mobilność urządzenia. Jeśli z kolei pracujesz w biurze możesz zdecydować się na urządzenie stacjonarne.

Drugą kwestią jest możliwość wpisania do urządzenia odpowiednich haseł – tzw. baz towarowych. Im bardziej skomplikowane bądź szeroko opisywane usługi świadczysz, tym bardziej zaawansowane urządzenie powinieneś wybrać.

Przeglądając oferty zwróć również uwagę na jakość wykonania kasy fiskalne Kraków, renomę producenta oraz warunki serwisu i gwarancji. To wszystko będzie miało wpływ na koszt zakupu kasy fiskalnej, która mieści się obecnie w przedziale 700-2200 zł netto. Dobra wiadomość jest jednak taka, że przedsiębiorcy posiadający tradycyjne urządzenia fiskalne mogą ubiegać się o ulgę na kasę fiskalną online aż do 90% wartości urządzenia online (jednak maksymalnie 700 zł netto). Ulga ta przysługuje jednorazowo.

ESC S.A. - sprawdzony adres w Krakowie

Jeśli szukasz kasy fiskalnej koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy obecnej na rynku od samego początku. ESC Polsce świadczy usługi serwisowe naprawy i wsparcia urządzeń fiskalnych, oprogramowania do zarządzania firmą oraz infrastruktury informatycznej. To sprawdzony adres, który zapewni Ci wsparcie i bezpieczeństwo.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/kto-powinien-kupic-kase-fiskalna-online/j75